Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Czy wypożyczanie rowerów w naszym mieście ma rację bytu?

Powstał pomysł wprowadzenia w Chełmie roweru miejskiego, czyli sieci wypożyczalni, między którymi można byłoby podróżować za drobną opłatą.
Czy wypożyczanie rowerów w naszym mieście ma rację bytu?

„Rower miejski” to w skrócie system stacji rowerowych umożliwiający wypożyczenie jednośladu i przejazd nim do kolejnej stacji. Tego typu systemy działają już w kilkunastu polskich miastach – przede wszystkich wojewódzkich – i cieszą się rosnącą popularnością. Tutaj także rozważana jest możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania i pozyskanie na ten cel zewnętrznych środków. Chełm byłby zapewne pierwszym miastem tej wielkości z własnym „rowerem miejskim”. Na początek pojawić by się mogło od kilku do kilkunastu stacji.

Zdania chełmian na ten temat są podzielone. Zacznijmy od tych pozytywnych. Mieszkańcy chętnie zobaczyliby takie stacje rowerowe w centrum, przy szkołach, urzędach, na krańcach miasta - np. przy pętlach autobusowych, przy dworcach PKP, przy uczelniach na Pocztowej i Wojsławickiej - bo z rowerów na pewno będą korzystać studenci - a także obok marketów przy Alei 3-ego maja. 
Inni chełmianie zastanawiają się jednak, czy Chełm nie jest za mały na taki miejski rower. W ramach tego projektu, miałyby powstać też nowe ścieżki rowerowe. Kolarze proszą przy tej okazji, żeby nowe drogi wykonać nie z kostki brukowej - a z asfaltu. Przy okazji zwracają uwagę na takie projektowanie ścieżek rowerowych, aby inwestycje uwzględniały niskie krawężniki, odpowiednie oznakowanie dróg i bezpieczne wyjazdy z posesji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Rafał 16.12.2016 10:19
Tak, mają. Szczególnie zimą.

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test