Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama reklama FFCL
Reklama

„Lekcja o Funduszach Europejskich V” – edycja jesienna!

4 września 2018 r. rusza nabór do jesiennej edycji tegorocznej akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, realizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Do udziału w projekcie zaproszeni są nauczyciele i uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych, z pięciu województw Polski Wschodniej. Warto podkreślić, że udział jest bezpłatny i wiąże się z szeregiem korzyści.
„Lekcja o Funduszach Europejskich V” – edycja jesienna!

Przede wszystkim udział w akcji to możliwość zapoznania uczniów z tematyką Funduszy Europejskich w ciekawy i innowacyjny sposób. Przystępując do projektu nauczyciel otrzymuje pakiet materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia zajęć: scenariusz lekcji, film animowany oraz komiksy i gadżety dla wszystkich uczniów, biorących udział w akcji edukacyjnej. Podczas zajęć rozwiązywane będzie także zadanie konkursowe - młodzież otrzyma  dodatkową szansę zdobycia atrakcyjnych nagród. Na zakończenie odbędzie się konkurs dla nauczycieli i szkół, biorących udział w akcji. Przewidziano w nim cenne nagrody oraz dyplomy dla kadry pedagogicznej i reprezentowanych przez nią placówek. 

Jak podkreślają Organizatorzy:

„Ci, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach kampanii wiedzą, że warto zgłosić szkołę do akcji jak najszybciej, ponieważ choć miejsc jest sporo – chętnych znacznie więcej, a sama inicjatywa to niecodzienny pomysł! Przypominamy też, że w projekcie mogą brać udział również szkoły, które uczestniczyły w nim w ubiegłych latach, bowiem każda z edycji opiera się na zupełnie nowych materiałach dydaktycznych”.

Projekt skierowany jest do uczniów klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

„W każdym z regionów udział w akcji może wziąć aż 100 klas. Przewidujemy, że w projekcie, podobnie jak w latach poprzednich, będzie uczestniczyć  ok. 12 000 uczniów. Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w tę inicjatywę, bowiem jak pokazują poprzednie edycje, akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i została doceniona zarówno przez uczniów jak i nauczycieli” – dodają Organizatorzy.

Rekrutacja rusza 4 września 2018 r. i będzie prowadzona do końca miesiąca. Następnie, szkoły będą miały czas na organizację zajęć w swoich placówkach (do 19 listopada 2018 r.). Zgłoszenia do akcji można dokonać poprzez wypełnienie formularza online na stronie: www.lekcjaofunduszach-zglosSzkole.pl. O zakwalifikowaniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać  na portalu: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja lub pod numerem telefonu: 515 374 091.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacjaAutor komentarza: zeciaTreść komentarza: Wtargnięcie na posesję to bezprawne wejście na prywatny teren, karane na podstawie art. 193 KK. Obejmuje przekroczenie granicy lub pozostanie mimo wezwania do wyjścia. Właściciel może wezwać policję, która ukara sprawcę mandatem (do 500 zł) lub skieruje sprawę do sądu (grzywna, ograniczenie wolności). Dokumentacja, np. nagrania, jest kluczowa. W obronie koniecznej można użyć siły, ale tylko w granicach rozsądku. Tablice ostrzegawcze i monitoring zmniejszają ryzyko wtargnięć. Właściciel powinien działać zgodnie z prawem, unikając nadmiernej reakcji, by nie narazić się na konsekwencje. Skuteczna ochrona to prewencja i szybkie zgłoszenie na policję. https://www.nowin.pl/2024/01/11/czym-jest-wtargniecie-na-posesje-jak-wlasciciel-moze-sie-bronic/Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Czym właściwie jest teren prywatny i jak zadbać o jego zabezpieczenie?Autor komentarza: Z podziwem i miłością - Marysia :)Treść komentarza: Ola jest cudowną artystką, ale też wspaniałą, ciepłą i pełną spokoju osobą. Miałam przyjemność poznać ją osobiście — powiedziałabym nawet, że bardzo dobrze, bo jestem jej młodszą siostrą. Niesamowite jest obserwować, jak bardzo się rozwinęła i jak ogromne postępy nieustannie robi. Widziałam, jak podczas pandemii zaczynała swoją przygodę z malarstwem, i wiem, że wkłada w to całe swoje serce — i to jest piękne. Jest szczera w tym, co robi, co sprawia, że jej sztuka jest tak wartościowa. Spokój i piękno bijące z jej duszy idealnie współgrają z jej twórczością. Jestem z niej dumna i niesamowicie mnie wzrusza. Każdy etap, przez który przechodzi, i sposób, w jaki to robi, jest dla mnie ogromną inspiracją.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Aleksandra Krawczuk vel Walczuk (malarka)Autor komentarza: infantylna autorkaTreść komentarza: Infantylne pytania.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:55Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 143.
Reklama
Reklama
Reklama
test