Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowe inwestycje dla rowerzystów, rolkarzy i deskorolkarzy

Miasto chce rozbudować chełmski skatepark. Obok pojawić się może pumptrack.
Nowe inwestycje dla rowerzystów, rolkarzy i deskorolkarzy

Miejscy urzędnicy pracują już nad specyfikacją niezbędną do wyłonienia wykonawcy dokumentacji technicznej i projektu rozbudowy strefy sportów wyczynowych w Parku Miejskim. W największym skrócie chodzi o rozbudowę skateparku o kolejne „przeszkody” oraz koncepcję budowy zupełnie nowego obiektu.

- Sam skatepark był budowany etapami i zgodnie z zapowiedzią chcemy kontynuować te prace – mówi Prezydent Chełma Agata Fisz – Chciałabym również aby w naszym mieście powstał pumptrack, a więc specjalny tor, z którego korzystać mogą zarówno rowerzyści, rolkarze oraz deskorolkarze. Obiekt zostałby zlokalizowany w pobliżu skateparku, a szczegóły techniczne toru mają określić projektanci w ramach opracowanej koncepcji zagospodarowania terenu.

Pumptrack to rodzaj toru zbudowanego z szybkich zakrętów i muld umożliwiających przejazd ze zróżnicowanymi prędkościami. Najczęściej ma kształt zamkniętej pętli o falistym kształcie. Z założenia tego typu obiekty przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów jak i użytkowników w różnym wieku: tak dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich. Pumptracki są wykorzystywane również do jazdy na deskorolce, rolkach czy nawet hulajnogach. Jazda na tego typu torze odbywa się najczęściej z wykorzystaniem siły ciężkości i siły odśrodkowej.

Władze Chełma chcą również, aby opracowanie uwzględniało dalsze możliwości rozbudowy strefy sportów wyczynowych w Parku Miejskim. W ten sposób miasto dysponowałoby założeniami, które umożliwiłyby wyznaczanie kolejnych etapów prac. Dokument byłby również pomocny w ewentualnych staraniach się o zewnętrzne dofinansowanie.

- W tegorocznym budżecie na rozbudowę skateparku mamy zabezpieczone ćwierć miliona złotych. Dokumentacja techniczna i projekt zagospodarowania terenu, który obecnie zlecamy, warunkować będą dalsze prace, w tym kosztorys dla poszczególnych etapów inwestycji. Podobnie jak to miało miejsce przy budowie skateparku w poprzednich latach, także i w tym przypadku będziemy zapraszać wszystkich zainteresowanych na konsultacje z udziałem projektantów – dodaje Agata Fisz.

W niedługim czasie miejscy urzędnicy powinni wszcząć procedurę związaną z wyłonieniem biura projektowego. Prace budowlane miasto chciałoby rozpocząć jeszcze w tym roku, choć ile potrwa sam proces projektowania zależne będzie od ilości elementów i zakresu opracowania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaRezonans Chełm
Reklama
Reklamabadania Luxmed
Reklama
Reklama
test