Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

We Włodawie i Krasnymstawie można zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego.

Do kiedy można zgłaszać obywatelskie propozycje?
We Włodawie i Krasnymstawie można zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego.

Autor: stock

We Włodawie mieszkańcy mają czas już tylko końca kwietnia - samorząd przeznaczy na ten cel 50 tysięcy złotych, a zadania mogą dotyczyć między innymi remontów i przebudowy budynków, które są własnością miasta, budowy placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, prowadzenia programów edukacyjnych czy też organizacji imprez kulturalnych, sportowych lub rekreacyjnych.
Formularz jest dostępny w sekretariacie ratusza oraz na stronie internetowej urzędu miasta. Zgłoszenie propozycji musi uzyskać pisemne poparcie co najmniej 20 mieszkańców miasta.

W Krasnymstawie procedura dopiero się rozpoczęła - propozycje można zgłaszać do 14 sierpnia - formularz jest dostępny na stronie krasnystaw.pl. Zadania mogą mieć charakter prospołeczny, kulturalny, oświatowy czy sportowy. Maksymalna wartość jednego pomysłu to 178 i pół tysiąca złotych - ale nie można zaproponować realizacji tylko jednego z elementu zadania np. wykonania dokumentacji projektowej.

A w Chełmie? Cały czas czekamy na ustalenie terminarza budżetu obywatelskiego i jego zasad - w ubiegłym roku 27 kwietnia było już pierwsze ze spotkań, ale w tym roku prace opóźniają się, ze względu na przygotowanie systemu głosowania internetowego.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test