Ksiądz oszukany metodą "na policjanta"

  • 03.08.2022, 10:26 (aktualizacja 03.08.2022, 10:34)
  • red
Ksiądz oszukany metodą "na policjanta"
Oszuści nie biorą wakacyjnych urlopów. Właśnie wyłudzili ponad 200 tysięcy złotych od duchownego z jednej z parafii z powiatu hrubieszowskiego.

Odebrał telefon od rzekomego policjanta, który poinformował go o włamaniu na jego konto. Następnie oszust podał księdzu instrukcje, co ma zrobić, by pomóc w śledztwie i uchronić środki zgromadzone na swoim rachunku. W rzeczywistości, wskazówki doprowadziły do ich utraty. Z konta duchownego zniknęło ponad 200 tysięcy. Prawdziwi policjanci pracujący przy tego typu sprawach doradzają: zanim pochopnie podejmiemy działanie, rozłączmy się i dajmy sobie czas na zastanowienie. Oszuści wywierają na nas presję czasową, wprowadzają do rozmowy element zagrożenia, co już powinno budzić nasze podejrzenia. Zawsze tego typu informacje można sprawdzić rozłączając się i dzwoniąc na telefon alarmowy 112.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe