Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama Alu point

Ministerstwo Infrastruktury planuje zmiany dla przyszłych kierowców

Poprawa systemu szkolenia i egzaminowania kierowców to cel jaki przyświeca resortowi, którego przedstawiciele mówią o zmianach. Tych jest sporo, a mają wejść w życie wraz z nowelizacją ustawy o kierujących pojazdami, więc w czwartym kwartale 2022 r.
  • Źródło: Polska Agencja Prasowa
Ministerstwo Infrastruktury planuje zmiany dla przyszłych kierowców

Jakich zmian można się spodziewać? Projekt ministerstwa zakłada m.in. możliwość odbywania szkolenia w formie kursu rozszerzonego z osobą towarzyszącą, która jest opiekunem prawnym osoby szkolonej. Dodatkowo, w planach jest wprowadzenie obowiązkowego przedmiotu - wychowania komunikacyjnego - i to już w czwartej klasie szkoły podstawowej.

Kolejna zmiana na pewno nie zadowoli kursantów, ponieważ resort ma zamiar utajnienie bazy pytań egzaminu teoretycznego, a tym samym nie będą one stanowiły informacji publicznej. Ponadto, młodych kierowców czeka dodatkowy kurs dokształcacjacy w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym - będą musieli odbyć go w okresie próbnym między czwartym a ósmym miesiącem od chwili otrzymania prawa jazdy, o ile w tym czasie popełnią przynajmniej dwa wykroczenia.

Ministerstwo Infrastruktury chce też zmniejszyć częstotliwość warsztatów doskonalenia zawodowego dla instruktorów, wykładowców oraz egzaminatorów. Nowością ma być natomiast obowiązek odbycia warsztatów doskonalenia zawodowego przez instruktorów techniki jazdy. Resort przewiduje również rezygnację z podziału ośrodków szkolenia kierowców na zwykłe ośrodki oraz te spełniające dodatkowe wymagania.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test