Ministerstwo Infrastruktury planuje zmiany dla przyszłych kierowców

  • 27.12.2021, 11:01 (aktualizacja 27.12.2021, 11:33)
  • Źródło: Polska Agencja Prasowa
Ministerstwo Infrastruktury planuje zmiany dla przyszłych kierowców
Poprawa systemu szkolenia i egzaminowania kierowców to cel jaki przyświeca resortowi, którego przedstawiciele mówią o zmianach. Tych jest sporo, a mają wejść w życie wraz z nowelizacją ustawy o kierujących pojazdami, więc w czwartym kwartale 2022 r.

Jakich zmian można się spodziewać? Projekt ministerstwa zakłada m.in. możliwość odbywania szkolenia w formie kursu rozszerzonego z osobą towarzyszącą, która jest opiekunem prawnym osoby szkolonej. Dodatkowo, w planach jest wprowadzenie obowiązkowego przedmiotu - wychowania komunikacyjnego - i to już w czwartej klasie szkoły podstawowej.

Kolejna zmiana na pewno nie zadowoli kursantów, ponieważ resort ma zamiar utajnienie bazy pytań egzaminu teoretycznego, a tym samym nie będą one stanowiły informacji publicznej. Ponadto, młodych kierowców czeka dodatkowy kurs dokształcacjacy w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym - będą musieli odbyć go w okresie próbnym między czwartym a ósmym miesiącem od chwili otrzymania prawa jazdy, o ile w tym czasie popełnią przynajmniej dwa wykroczenia.

Ministerstwo Infrastruktury chce też zmniejszyć częstotliwość warsztatów doskonalenia zawodowego dla instruktorów, wykładowców oraz egzaminatorów. Nowością ma być natomiast obowiązek odbycia warsztatów doskonalenia zawodowego przez instruktorów techniki jazdy. Resort przewiduje również rezygnację z podziału ośrodków szkolenia kierowców na zwykłe ośrodki oraz te spełniające dodatkowe wymagania.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe