Chełmianie skarżą pracodawców do Państwowej Inspekcji Pracy

  • 20.04.2018, 10:44
  • DSO
Chełmianie skarżą pracodawców do Państwowej Inspekcji Pracy
Prawie 120 skarg na pracodawców wpłynęło w ubiegłym roku do Państwowej Inspekcji Pracy w Chełmie. W tym roku, mieszkańcy naszego regionu skarżyli się na swoich pracodawców już 30 razy.

Jak poinformowała nas Katarzyna Fałek-Kurzyna, starszy inspektor Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie, najczęstsze zarzuty wobec pracodawców dotyczyły: niewypłacenia wynagrodzenia za pracę oraz tzw. nadgodzin, a także niepotwierdzenia na piśmie zawartej z pracownikiem umowy. 

To nie wszystko. Pracodawcy nie zgłaszali osób zatrudnionych do ubezpieczenia społecznego i nie zapewniali odpowiedniej odzieży i obuwia roboczego. Ze skarg wynika też, że stan pomieszczeń, w których kazali pracować zatrudnionym przez siebie osobom, pozostawiał wiele do życzenia.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 23.04.2018, 08:40
A gdzie mój komentarz o niewolniczej pracy w chełmskich sklepach z pieczywem ? ..aha .. cenzura wiecznie żywa. O patologii na chełmskim rynku pracy nie wolno nic pisać .... żeby nie urazić pracodawców ...koło wzajemnej adoracji ... widać dokładnie po której stronie opowiada się BonTon ... i nie jest to ta strona wyzyskiwana ..nie dziwi mnie juz ze nikt waszych artykułów nie czyta tym bardziej nie komentuje ...bo po co skoro można pisać wyłącznie po linii redakcji
Ania
Ania 22.04.2018, 12:33
Staż z tzw "gwarancja zatrudnienia " w jednym z chełmskich sklepów firmowych z pieczywem ... 10 godzin dziennie z sobotami ... bez opiekuna stażu samodzielnie w sklepie ... pieczenie sprzątanie księgowość sprzedawanie i wyrywanie chwastów przed sklepem .. wszystko za 900 zł .. kończy się staż a zatrudnienie przejmuje osoba której akurat kończy się terminowa umowa o pracę .. UP wyznacza nowego stazyste i tak w nieskończoność .. w Chelmie to norma.
newbe
newbe 20.04.2018, 13:31
A gdzie pracodawca może się poskarżyć na pracownika? Aha nigdzie musi łykać wszystko.

Pozostałe