Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Na jakich zasadach uczniowie wrócą do szkół? - GIS wydał wstępne wytyczne

Rząd wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowują się na powrót uczniów do szkół. Możliwość rozpoczęcia roku szkolnego jest coraz bardziej brana pod uwagę. W związku z tym, Główny Inspektorat Sanitarny wydał wstępne wytyczne dotyczące funkcjonowania placówek od 1 września 2020 roku.
Na jakich zasadach uczniowie wrócą do szkół? - GIS wydał wstępne wytyczne

W ogłoszonych zasadach brakuje obowiązku noszenia maseczek podczas lekcji. Będą one obowiązywać tylko podczas większych zgromadzeń, np. na apelach i akademiach. Uczniowie nie będą mieć mierzonej temperatury przed wejściem do szkoły. Zamiast tego rodzice będą zobowiązani do określania stanu zdrowia dziecka. Zachowany zostanie również stały kontakt z rodzicami, którzy będą zobowiązani do odebrania swojego dziecka w przypadku jego złego samopoczucia.

Z podanych informacji wynika, że uczniowie będą musieli często myć ręce. GIS zalecił wietrzenie sal na każdej przerwie oraz organizację jak największej liczby zajęć na świeżym powietrzu. Dodatkową ochroną zostaną objęci nauczyciele powyżej 50. roku życia. Według wstępnych założeń będą oni zwolnieni z prowadzenia zajęć w licznych grupach. Każdy z nich zostanie wyposażony w maseczkę i rękawiczki.

W przypadku stwierdzenia zachorowania na koronawirusa w szkole o zamknięciu placówki decydować będzie dyrektor wraz z powiatowym inspektorem sanitarnym.

Ostateczna decyzja w sprawie powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach zostanie podjęta w sierpniu, tydzień lub dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wszystko będzie zależało od aktualnej sytuacji epidemicznej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test