Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama Alu point

Czy warto kupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osobę, która pomimo młodego wieku – zachorowała bardzo poważnie. Mogą to być choroby związane z sercem, krążeniem, niewydolnością narządów czy również nowotwory.
  • 12.04.2019 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Czy warto kupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Warto zastanowić się – jak można pomóc sobie na przyszłość, gdyby podobny scenariusz miał spotkać właśnie nas. Jeśli pracujemy w oparciu o umowę o pracę – przysługuje nam darmowa opieka z publicznej służby zdrowia. Jednak może się to okazać niewystarczającą pomocą, dobrze więc zadbać o wsparcie na przyszłość.

Ubezpieczenie zdrowotne – jak działa?

Pracując na etacie, nie musimy martwić się o ubezpieczenie – pracodawca odprowadza co miesiąc z naszej pensji środki na poczet składki ubezpieczeniowej. Dzięki temu mamy prawo skorzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu, specjalisty, pogotowia czy szpitala.

Problem jednak zaczyna się w momencie, gdy nasze dolegliwości są poważne i wymagamy szybkiej wizyty u specjalisty. Tutaj może się okazać, że na wizytę przyjdzie nam czekać nawet do roku czasu. Kolejki, jakie panują w Narodowym Funduszu Zdrowia nie są smutną legendą, ale niestety – rzeczywistością. W przypadku poważnych zachorowań niezwykle ważne jest szybkie rozpoczęcie leczenia, a NFZ nam to uniemożliwia.

Warto nadmienić, że na ubezpieczenie zdrowotne odprowadzana jest składka w wysokości 9% naszego wynagrodzenia. Nie jest to zatem kwota na tyle niewysoka, by przejść wobec tego obojętnie. Jednak jedyne, co możemy zrobić – to zadbać o swoją ochronę na własny rachunek.

Prywatna polisa zdrowotna – co zapewnia?

Możemy samodzielnie zakupić sobie ubezpieczenie zdrowotne. Dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie zdrowotne z www.ubezpieczeniaonline.pl, które zapewni nam wysokiej jakości produkt ubezpieczeniowy.

Polisa zdrowotna zakupiona prywatnie może zapewnić nam znacznie więcej niż publiczna służba zdrowia. Przede wszystkim możemy liczyć na:

  • Wizytę u lekarza pierwszego kontaktu tego samego dnia;

  • Wizytę u specjalisty w ciągu kilku dni roboczych;

  • Wizytę u specjalisty bez skierowania;

  • Darmowe badania diagnostyczne;

  • Darmowe zabiegi;

  • Transport medyczny;

  • Zorganizowanie rehabilitacji lub zwrot kosztów;

  • Dowód leków;

  • Pomoc domową po hospitalizacji;

  • Wsparcie psychologa.

Kluczem do znalezienia dobrej oferty jest świadomość własnej sytuacji zdrowotnej oraz finansowej. Wydaje się to dość banalne, jednak często ignorujemy pewne sygnały, jakie wysyła nam nasz organizm, przez co nie potrafimy przewidzieć naszych problemów zdrowotnych.

Warto zatem zastanowić się jak duży stres dotyka nas każdego dnia, jak dużo nadgodzin w pracy bierzemy; czy mamy czas na aktywność fizyczną i odpoczynek, czy zdrowo się odżywiamy, jakie choroby dotykały naszych rodziców oraz innych krewnych, z jakim ryzykiem spotykamy się każdego dnia (np. wypadek samochodowy, kontuzja ciała).

Odpowiednio dobrana polisa zapewni nam na przyszłość wiele korzyści, a przede wszystkim pozwoli niemalże natychmiast rozpocząć leczenie.

Dodatkowo może zapewnić kompleksowe badania – których wykonanie trwałoby w rzeczywistości kilkukrotnie dłużej, a oprócz tego – wykonamy darmowo.

Prywatna polisa zdrowotna ma zatem znaczące zalety. Możemy jednak popełnić błąd, decydując się na pierwszą, znalezioną ofertę, myśląc, że większość i tak jest podobna – nic bardziej mylnego!

Wśród dostępnych ofert ubezpieczeń zdrowotnych mamy wiele różnych rozwiązań – produkty dla osób mających małe dzieci, lubiących spędzać czas aktywnie, obawiających się chorób nowotworowych czy takich, które chcą w najbliższym czasie wykonać kilka zabiegów stomatologicznych.

Sprawdźmy zatem z pomocą strony www.ubezpieczeniaonline.pl, co dostępne ubezpieczenia mogą nam zaoferować. Jeśli z kolei mamy już jakąś ofertę na oku, warto wcześniej ją sprawdzić, np. na

https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/ubezpieczenie-zdrowotne-signal-iduna-czy-warto/285.html. Może okazać się wówczas, że podobnych lub lepszych rozwiązań znajdziemy sporo. Może również się okazać, że oferta jest faktycznie dopasowana do naszych realnych potrzeb i jest ona strzałem w dziesiątkę. Ważne jest jednak porównywanie ofert ze sobą.

--- Artykuł sponsorowany ---


Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test