Chciała pomóc koleżance, straciła pieniądze

  • 09.05.2022, 13:39 (aktualizacja 09.05.2022, 13:52)
  • red
Chciała pomóc koleżance, straciła pieniądze
Prawie 10 tysięcy złotych znikło z konta 48-letniej mieszkanki gminy Chełm

Kobieta myślała, że wspiera finansowo koleżankę. Prośbę o pomoc w opłaceniu drobnej transakcji otrzymała na internetowym komunikatorze. Skorzystała z przysłanego jej linku do płatności i autoryzowała wypłatę. Po jakimś czasie zorientowała się, że z jej rachunku wypłacona została znacznie większa kwota niż ta, o którą została poproszona. Okazało się, że jej konto społecznościowe zostało przejęte przez nieznaną osobę, która rozsyłała fałszywe wiadomości.
Policja apeluje o ostrożność. Zanim zdecydujemy się na przekazanie pieniędzy, skontaktujmy się z tą osobą osobiście lub telefonicznie, aby sprawdzić, czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. 
 

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe