Krasnystaw: Zniszczyli szyby i drzwi lokalu - grozi im więzienie

  • 02.12.2021, 12:04
  • Informacja prasowa
Krasnystaw: Zniszczyli szyby i drzwi lokalu - grozi im więzienie
Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Krasnegostawu. Mężczyźni bez powodu wybijali szyby w lokalu gastronomicznym oraz zniszczyli drzwi do mieszkania. Wstępnie straty oszacowano na prawie 12 000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, w takich sprawach chuligani mają obowiązek naprawienia szkody przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź zapłatę.

Do zdarzenia doszło nad ranem w ubiegłą niedzielę na jednej z ulic Krasnegostawu. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kilku mężczyzn dewastujących mienie w centrum miasta. Policjanci natychmiast zostali skierowani na miejsce.

- W jednym z lokali gastronomicznych ujawnili porozbijane szyby. W wyniku podjętych działań zatrzymali trzech mieszkańców Krasnegostawu w wieku 17, 21 i 27 lat podejrzewanych o dokonanie przestępstwa. Wszyscy mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Trafili do policyjnego aresztu - mówi Jolanta Babicz, rzecznik KPP w Krasnymstawie.

W poniedziałek wszyscy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na łączną sumę prawie 12 000 złotych. Wobec jednego z mężczyzn, 27-latka, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe