Chełm: Przyjmowanie osocza nadal wstrzymane

  • 05.10.2021, 12:00
  • oprac. MP
Chełm: Przyjmowanie osocza nadal wstrzymane
Jeśli w tym tygodniu wybieracie się do chełmskiego centrum krwiodawstwa to pamiętajcie, że możecie tam oddać tylko krew. Przyjmowanie osocza nadal jest tymczasowo wstrzymane i być może zmieni się to w przyszłym tygodniu.

A krwią warto się dzielić i odważyć się to zrobić. Dlaczego? Mówi długoletni krwiodawca, Marcin Dąbrowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Według nowych przepisów, każdy kto odda krew lub jej składniki, otrzymuje nie jeden, ale dwa dni wolnego - dzień donacji oraz kolejny. A potrzebne są wszystkie grupy, ale w szczególności A i 0 Rh+ oraz A i 0 Rh-. Punkt krwiodawstwa w Chełmie jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 7:00.

W centrach krwiodawstwa nadal przyjmowane jest również osocze ozdrowieńców. Są nimi osoby, które przechorowały covid-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, czyli minęło co najmniej 14 dni od zakończenia izolacji lub od daty uzyskania dodatniego wyniku badania przeciwciał.

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe