Międzynarodowe przekazy pieniężne – niezbędne dla emigrantów zarobkowych i firm

  • 10.09.2021, 07:34 (aktualizacja 13.09.2021, 10:16)
  • Artykuł biznesowy
Międzynarodowe przekazy pieniężne – niezbędne dla emigrantów zarobkowych…
Pojawienie się międzynarodowych platform do przekazów pieniężnych zmieniło świat. W końcu powstała możliwość szybkiego i niezawodnego wysyłania pieniędzy do innego kraju. Innowacje technologiczne jeszcze bardziej usprawniły ten proces – stało się możliwe przelewanie pieniędzy nie tylko na konto bankowe, ale także na mobilny portfel. Western Union jest jedną z firm, które stworzyły podwaliny międzynarodowego rynku przekazów pieniężnych. Przyjrzyjmy się, jak dziś przebiegają przelewy międzynarodowe.

Bogata historia i innowacje

Obecnie przelewy międzynarodowe są jak pieniężna lina ratunkowa, której większość emigrantów używa do finansowego wspierania swoich rodzin lub przyjaciół. Jest to również korzystne dla milionów firm na całym świecie, które działają na rynkach międzynarodowych.

Kiedyś przelewy za granicę odbywały się telegraficznie. Początkowo nadawca musiał zapłacić za usługę telegraficzną, która przekazywała wiadomość i „przesyłała” pieniądze do innego biura. Ten proces był czasochłonny i niewygodny dla nadawców. Na szczęście, wysyłanie pieniędzy za granicę jest obecnie o wiele prostsze.

Dzięki dzisiejszej technologii, przekaz międzynarodowy można teraz wykonać osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Western Union jest jednym z liderów w międzynarodowych usługach płatniczych, które zapewniają klientom indywidualnym i firmom szybkie, niezawodne i wygodne sposoby wysyłania i otrzymywania pieniędzy na całym świecie. Przyjrzyjmy się, jak działa międzynarodowy przekaz pieniężny.

Łatwy i wygodny sposób na przesłanie pieniędzy za granicę

Po pierwsze, aby przelać pieniądze do innego kraju, musisz wybrać najwygodniejszą dla siebie metodę z oferty Western Union. Western Union oferuje kilka opcji – online lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji, a celu wysłania gotówki należy zgłosić się osobiście do agentury albo najpierw wykonać przelew w aplikacji, a potem zrobi

wpłatę w placówce pośrednika. Jeśli zdecydujesz się wysłać pieniądze online lub za pośrednictwem aplikacji, będziesz musiał podać pewne informacje o sobie (dane karty kredytowej lub debetowej, numer telefonu komórkowego, nazwę firmy, numer konta rozliczeniowego). Jeśli zdecydujesz się przelać pieniądze w placówce WU, nie zapomnij przygotować ważnego, wydanego przez organ państwowy dowodu tożsamości.

To, jakie informacje będziesz musiał podać o odbiorcy, zależy od wybranej metody odbioru. Na przykład, jeśli zdecydujesz się przelać pieniądze na portfel mobilny, będziesz musiał podać imię i nazwisko odbiorcy, numer telefonu komórkowego, nazwę kraju, do którego pieniądze zostaną wysłane, a w niektórych przypadkach adres zamieszkania odbiorcy. Pełny adres jest wymagany, jeśli chcesz wysłać pieniądze do następujących krajów: Stany Zjednoczone, Argentyna, Bośnia, Indie, Meksyk, Peru itd. Jeśli zdecydujesz się na przelew na konto bankowe odbiorcy, będą potrzebne jego imię i nazwisko, numer rozliczeniowy banku i numer konta. Gdy wymagane dane zostaną wypełnione, będziesz mógł zobaczyć przeliczoną walutę i szacunkową opłatę za przelew.

Jak zrozumieć kurs wymiany walut?

Kursy walut w różnych krajach zmieniają się każdego dnia - rosną i spadają z różnych powodów. Ale jaki wpływ mają wahania kursów walut na międzynarodowe przelewy pieniężne? Odpowiedź jest prosta: im silniejsza waluta (używana w twoim kraju) w porównaniu z walutą obcą, tym niższe koszty poniesiesz. Obecnie jedna z najsilniejszych i prawdopodobnie najczęściej kupowanych i sprzedawanych walut na rynku to dolar amerykański USD, euro i japoński jen.

Western Union daje swoim klientom możliwość natychmiastowego podglądu kursów walut w różnych krajach. Wystarczy, że wybierzesz kraj, do którego zostaną wysłane pieniądze, wpiszesz kwotę, jaką chcesz wysłać oraz wybierz sposób, w jaki odbiorca ma ją otrzymać (gotówką, na konto bankowe lub kartę debetową). To nie tylko pokaże dokładną kwotę, jaką otrzyma odbiorca, ale także szacowany czas przelewu.

Jak długo trwają różne przelewy pieniężne?

To, jak długo potrwa międzynarodowy przelew pieniędzy, zależy od różnych czynników. Niektóre banki krajowe mają bardziej restrykcyjne zasady dotyczące przelewów międzynarodowych, dlatego identyfikacja nadawcy może potrwać dłużej. Transfer pieniędzy za granicę może również potrwać dłużej ze względu na różne strefy czasowe. Jeśli wysyłasz pieniądze w gotówce, zwróć uwagę na godziny pracy agentur. Upewnij się również, że poprawnie wpisałeś wszystkie wymagane dane, bo w przeciwnym razie transfer potrwa dłużej.

  • Przelew w kilka minut lub następnego dnia przy odbiorze gotówki. Najwygodniejszym sposobem szybkiego uzyskania pieniędzy jest przelewanie pieniędzy do punktów odbioru pośrednika zlokalizowanych na całym świecie. Przy wyborze tej metody pieniądze dotrą do odbiorcy w kilka minut.

  • Przelew w kilka dni roboczych. Jeśli zdecydujesz się przelać pieniądze na konto bankowe odbiorcy, powinieneś mieć świadomość, że proces ten może potrwać dłużej. Czas, w jakim pieniądze dotrą do odbiorcy, w największym stopniu zależy od wybranego kraju, różnic w strefach czasowych i przepisów bankowych.

  • Opłacanie rachunków. Płacąc rachunki, możesz wybrać szybkość przelewu. Dlatego to, jak długo potrwa, zanim pieniądze dotrą do odbiorcy, będzie zależeć tylko od ciebie lub wystawcy rachunku.

Patrząc w przyszłość

Rozwój płatności międzynarodowych jest korzystny zarówno dla emigrantów, jak i firm działających w różnych krajach. Oczywiście, ten rozwój wciąż trwa, a międzynarodowe firmy pośredniczące w płatnościach nieustannie ulepszają swoje procesy, aby zapewnić klientom jak najlepszą jakość usług. Zakłada się, że znaczenie transferów międzynarodowych będzie jeszcze bardziej rosło w nadchodzących latach, a pewne jest to, że przelewy międzynarodowe wciąż będą jednymi z najważniejszych na rynkach finansowych.

Artykuł biznesowy

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe