Dziś rusza I Festiwal Muzyczny im. Leopolda hr. Poletyły w Krasnymstawie (PROGRAM)

  • 13.08.2021, 14:27 (aktualizacja 22.08.2021, 19:52)
  • EKN
Dziś rusza I Festiwal Muzyczny im. Leopolda hr. Poletyły w Krasnymstawie…
W murach dawnego kolegium jezuickiego, obecnie siedzibie Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie będzie można usłyszeć koncerty muzyki XVIII oraz XIX wieku na kopiach instrumentów z epoki oraz na oryginalnym dziewiętnastowiecznym fortepianie stołowym.

Organizatorzy zadbali też o to, by uczestnicy mieli możliwość poznania czasów, w których powstawał festiwalowy repertuar. Mają temu służyć konferencja naukowa i panel dyskusyjny pt. „Kultura na dworach polskich w XIX wieku” oraz warsztaty. Jak mówi Katarzyna Pilipiuk, dyrektor artystyczny festiwalu chodzi o lepsze zrozumienie tego rodzaju muzyki. Opowiada również o okolicznościach narodzin tego wydarzenia i zaprasza na wszystkie festiwalowe punkty programu: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 5a. Koncert inauguracyjny „W romantycznym salonie” rozpocznie się dziś o 19.00.

EKN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe