Chełm: Brakuje miejsc i domów tymczasowych dla czworonogów

  • 22.07.2021, 12:42 (aktualizacja 22.07.2021, 19:28)
  • oprac. MP
Chełm: Brakuje miejsc i domów tymczasowych dla czworonogów
Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt nie przyjmuje nowych podopiecznych do odwołania. Powodem jest przede wszystkim trudna sytuacja finansowa organizacji, długi w hotelach i klinikach dla zwierząt, a także brak rąk do pracy.

Mówi Natalia Feszczuk ze stowarzyszenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt liczy się każda złotówka. Tym bardziej, że wiele uratowanych czworonogów wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. 

Brakuje też domów tymczasowych dla zwierzaków. To miejsca, gdzie uratowane zwierzę może dojść do siebie, przejść rekonwalescencję, albo po prostu poczekać aż znajdzie opiekuna. 

W Chełmie i powiecie chełmskim takich domów jest jak na lekarstwo, a potrzebujących schronienia psów i kotów przybywa. Mówi Mariusz Kluziak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pracownicy i wolontariusze Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt mają pełne ręce roboty. W ubiegłym roku udało im się znaleźć nowy dom dla ponad 150 psów i ponad 70 kotów.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe