Włodawa: 28-latek złapany na gorący uczynku podczas przemytu papierosów

  • 19.07.2021, 12:21
  • oprac. MP
Włodawa: 28-latek złapany na gorący uczynku podczas przemytu papierosów
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Zbereżu, Włodawie oraz Woli Uhruskiej, nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości prawie 60 000 zł. Na miejscu zatrzymano również osobę zaangażowaną w transport nielegalnego towaru z Ukrainy do Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadząc obserwację granicy państwowej, dostrzegli osobę poruszające się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Wysłany na miejsce patrol ujawnił i zabezpieczył w kompleksie leśnym Sobibór, blisko granicy państwowej, wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

- Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości 80 000 szt., zostały przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju. W toku podjętych działań, na miejscu zatrzymano mężczyznę (obywatela Polski w wieku 28 lat), który odnosił od rzeki granicznej w głąb lasu, przemycone wcześniej papierosy - mówi Dariusz Siennicki, rzecznik NOSG.

Wartość nielegalnego towaru oszacowano wstępnie na kwotę blisko 60 000 zł. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymana osoba odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 17 000 000 zł.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe