Chełm: W mieście jak w dżungli - mieszkańcy skarżą się na zarośnięte trawniki i krzaki

  • 08.06.2021, 10:17 (aktualizacja 08.06.2021, 17:58)
  • oprac. MP
Chełm: W mieście jak w dżungli - mieszkańcy skarżą się na zarośnięte trawniki…
Do naszej redakcji dociera mnóstwo sygnałów z różnych części Chełma. Mieszkańcy skarżą się na wysoką trawę, krzaki i nieskoszone trawniki, które utrudniają nie tylko przejście, ale również widoczność.

Jeden z pierwszych sygnałów otrzymaliśmy od mieszkanki osiedla Dyrekcja Dolna:

- Informuję o zagrożeniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez przerośnięte chwasty, które całkowicie uniemożliwiają  bezpieczny wyjazd z uliczki podporządkowanej znajdującej się między Szkołą Społeczna a Szkoła nr 1 na główną ulicę Jedność. Widoczność zupełnie uniemożliwiają chaszcze. Dzieci jeżdżą rowerami, rodzice odbierają swoje pociechy z przedszkola i szkoły. Kto poniesie odpowiedzialność w razie wypadku? Zgłaszałam do odpowiedniej sekcji w ubiegłym tygodniu. Do dziś nic z tym nie zrobiono - poinformowała nas pani Małgorzata.

Kolejne zgłoszenie również pochodzi z tego osiedla. Pani Agnieszka pisze o "chaszczach, bo tego już trawnikiem nazwać nie można", które są wysokie na 1,5 m, rosnących przy ul. Wołyńskiej 3 przy boisku szkolnym i domu dziecka. Jak dodaje, jej telefony do urzędu również pozostają głuche. Zgłaszają się do nas także kierowcy, którzy mają problem z ocenieniem sytuacji na drodze, ponieważ widoczność podczas wjazdu w ulice w wielu miejscach utrudnia im wysoka trawa i krzaki. Otrzymali również sygnał o zakrzaczonym cmentarzu wojennym przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów, który - jak widać na zdjęciu - wygląda na dawno niekoszony.

Te sygnały skierowaliśmy do UM Chełm.

- Spółka MPRD realizuje koszenie w pasach drogowych zgodnie z klasyfikacją drogi - zaczynając od dróg wojewódzkich przez powiatowe do gminnych i osiedlowych - mówi Damian Zieliński z ratusza. - Obecnie pracownicy realizują swoje zadania głównie przy drogach gminnych i osiedlowych. Wczoraj, zgodnie ze sprawozdaniem dostarczonym przez Spółkę, koszenie realizowane było przy ul. Lwowskiej, Zielnej, Ogrodowej, Trubakowskiej oraz Szpitalnej. Dziś, tj. 8 czerwca, prace realizowane są na ul. Zachodniej, Synów Pułku, Ceramicznej, a także w Parku Miejskim. Na jutro zaplanowano kontynuację prac w tych rejonach, a także koszenie na ul. Sienkiewicza. Pracownicy wykonują swoje zadanie sukcesywnie i stosownie do możliwości operacyjnych.

Co do cmentarza wojennego przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów, pod koniec maja zawarte zostało porozumienie z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim ws. utrzymania nekropolii wojskowych na terenie miasta. Na jego mocy UM Chełm otrzyma środki finansowe na realizację tego zadania. W najbliższym czasie zostanie ogłoszone postępowanie, które wyłoni wykonawcę przedsięwzięcia.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:

Czy handel na chełmskim deptaku (poza wyznaczonym miejscem) powinien zostać zlikwidowany?

Zdjęcia (2)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadek.
Tadek. 09.06.2021, 08:57
Proponuję zatrudnić darmozjadów z ZK . w czynie społecznym kosić trawę !
Polak
Polak 08.06.2021, 18:42
O żołnierzy polskich i rosyjskich teraz się nie pamięta, którzy wyzwalali ojczyznę, teraz czci się tych którzy chowali się po lasach, na Wołyniu banderowcy mordowali niewinne kobiety i dzieci gdzie byli żołnierze AK i inni.
Chełmianin
Chełmianin 08.06.2021, 15:20
Chodniki też zostały zapomniane i zarastają zielskiem. Wzdłuż 15 sierpnia chodnik ma szerokość 6 płytek chodnikowych ale co z tego skoro 4 są zarośnięte !!!
obserwator
obserwator 08.06.2021, 12:17
Dokładnie, ratusz jak zwykle ma rację:) Przecież na cmentarzu wojennym musi być zachowana odpowiednia wilgotność i naturalny ekosystem. Zamiast patrzeć na groby lepiej zachwycać się rzadkimi okazami chwastów. Wstyd i żenada, ale czego można oczekiwać od tej ekipy rządzącej, skoro najbardziej doświadczeni urzędnicy zostali zwolnieni, lub odeszli sami, i w Urzędzie aktualnie pracuje sama młodzieżówka,
Matetu
Matetu 08.06.2021, 15:58
Najbardziej doświadczeni w tym mieście, to doprowadzili je do ruiny i wypędzi w świat dzieci.
canoe
canoe 08.06.2021, 15:51
kto broni zebrać kumpli i podciąć, uporządkować..
obserwator
obserwator 09.06.2021, 11:14
Taaaak, a ktoś za to będzie brał kasę, i chwalił się jakich operatywnych włodarzy mamy. Ja mogę popracować, ale pod warunkiem zmniejszenia podatków, coś za coś.

Pozostałe