Pogranicznicy znaleźli w zaroślach 150 tys. sztuk nielegalnych papierosów

  • 01.06.2021, 08:41
  • DSO
Pogranicznicy znaleźli w zaroślach 150 tys. sztuk nielegalnych papierosów
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do przemytu papierosów. Tym razem zabezpieczono nielegalny towar o wartości ponad 112 tys. zł.

27 maja br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Woli Uhruskiej, prowadzili działania związane z ochroną granicy państwowej.  W ich trakcie mundurowi ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Były to papierosy w ilości 150 tys. sztuk, spakowane w pakiety i owinięte czarną folią.

Jak ustalili funkcjonariusze, zostały one przemycone przy pomocy łodzi pontonowej, przez rzekę graniczną Bug z terytorium Ukrainy do Polski. Ukryta w zaroślach kontrabanda miała zostać na kolejnym etapie przemytu odwieziona w głąb kraju. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednak przemycone papierosy i przewieźli je na teren placówki. Wartość przemyconego towaru oszacowano wstępnie na kwotę ponad 112 tys. zł.

 

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, w ramach którego ustalani są obecnie sprawcy udaremnionego przemytu. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 4 mln zł.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe