Bartek Koziczyński w ChBP

  • 29.10.2020, 09:17
  • AN
Bartek Koziczyński w ChBP
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 29 października na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Książka i Muzyka". Tym razem gościem biblioteki będzie Bartek Koziczyński.

Bartek Koziczyński pochodzi z Chełma. Jest wieloletnim dziennikarzem magazynów "Tylko Rock" i "Teraz Rock" oraz radiowej Czwórki. Kiedy na imprezach w liceum Czarnieckiego bawił się przy muzyce Red Hot Chili Peppers, nie przypuszczał, że kilka lat później stanie twarzą w twarz z muzykami zespołu, a potem z innymi gwiazdami rocka. Część tych spotkań zainspirowała go do pisania muzycznych biografii.

„Kalifornizacja” to kompletna biografia zespołu Red Hot Chili Peppers. Obejmuje 30 lat wspólnej burzliwej kariery muzyków – od „skarpetkowych” początków po album "I’m With You". Fakty, ciekawostki, analiza zawartości płyt... Książka powstała w rezultacie bezpośrednich rozmów z muzykami, obserwowania ich koncertów i przekopania ton archiwów.

System Of A Down to więcej niż zwykły rockowy zespół. Bartek Koziczyński spotykał się z nimi od pierwszego koncertu w naszym kraju. Materiał z tych rozmów i staranna dokumentacja historii grupy złożyły się na biografię jego autorstwa. Ormianie z Hollywood wplatają do ostrej muzyki ludowe inspiracje i walczą o sprawę swojego narodu. Zapewne z racji kulturowej i historycznej bliskości są tak kochani w Polsce.

„Pearl Jam. Kontra” to biografia grupy, jakiej od lat brakowało na rynku. Nieautoryzowana, lecz wyczerpująca: kompletna historia, szczegółowe omówienia płyt, mnóstwo ciekawostek i nacisk na polskie epizody kariery. Z Eddie Vedderem na pierwszym planie, ale też dbałością o prezentację przedsięwzięć pozostałych muzyków. Bartek Koziczyński rozmawiał z muzykami w ich kwaterze głównej w Seattle.

Kolejna wydawnicza pozycja na koncie gościa biblioteki zbiera odnosi się do realiów czasów słusznie minionych. Filmy, seriale, komiksy, muzykę, przedmioty i wydarzenia z PRL zebrał w specjalnym leksykonie poświęconym tej epoce. Książka 333 popkultowe rzeczy... PRL to 333 pozycje dotyczące szeroko rozumianej kultury popularnej lat 1945-1989. Od Africa Simone'a przez gumę Donald, komiksy ze Żbikiem, Klątwę Doliny Węży, Pana Samochodzika, buty Relaks, Tik-Taka, po Załogę G... Hasła pełne faktów - z jednej strony i anegdot - z drugiej.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Początek o godzinie 18.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe