Widowisko obrzędowe "Pierzaki" w wykonaniu zespołu Kumowianki

  • 12.10.2020, 13:21
  • DSO
Widowisko obrzędowe "Pierzaki" w wykonaniu zespołu Kumowianki
Dawniej w długie jesienne wieczory kobiety zbierały się na wsi by przygotowywać pierze i puch na poduszki i pierzyny. Darcie pierza było nie tylko ciężką pracą, ale i okazją do spotkań towarzyskich. Jak wyglądało dawniej w okolicach Chełma będzie można się przekonać już 20 października podczas widowiska obrzędowego w wykonaniu zespołu Kumowianki z Kumowa Majorackiego.

Poprzez oryginalne teksty, ukazane zwyczaje i autentycznych wykonawców, odbiorcy doświadczą bezpośredniego kontaktu z tradycją. Spotkanie z żywymi nośnikami dawnych tradycji, swobodna forma teatralna uatrakcyjni i ułatwi przekaz, stanowiąc prostą, ale skuteczną lekcję historii regionu. Dodatkowo zaplanowany jest pyszny poczęstunek, nie zabraknie pieczonych i gotowanych pierogów oraz kartoflaka.

Przewidziane są dwa spektakle. Pierwszy z nich, o godzinie 10:00 adresowany jest do zorganizowanych grup młodzieży szkolnej. Drugi o 17:00 dla odbiorców indywidualnych.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, tel. 82 565 47 84
WSTĘP BEZPŁATNY !!!

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Bug, który łączy. Tradycje regionu nadbużańskiego”. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

20 października 2020 r., Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza w Chełmie, ul. Lubelska 56 A

dso_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe