Chełm: Zaczyna brakować łóżek w lubelskich szpitalach

  • 30.09.2020, 12:29 (aktualizacja 30.09.2020, 12:38)
  • oprac. MP
Chełm: Zaczyna brakować łóżek w lubelskich szpitalach
Zaczyna brakować łóżek na oddziałach zakaźnych w naszym województwie. Według najnowszych danych, które można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego, wolnych miejsc nie ma już m.in. w szpitalu w Chełmie.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka uspokaja jednak, że szpitale są gotowe na przyjęcia pacjentów z covid-19:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od jutra (1 października), decyzją wojewody, łóżek na oddziałach zakaźnych w szpitalach na Lubelszczyźnie ma być więcej. Tym bardziej, że - oprócz epidemii koronawirusa - mamy też sezon grypowy. Rząd nie wyklucza wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w regionach, w których jest najwięcej zakażeń koronawirusem. Restrykcje miałyby objąć wszystkie strefy, nie tylko czerwoną. Chorych przybywa też w województwie lubelskim. W tym tygodniu diagnozę covid-19 usłyszało prawie 120 osób:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie w szpitalach Na Lubelszczyźnie - ze zdiagnozowanym covid-19 lub podejrzeniem zakażenia - przebywa 185 osób. 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe