Przedsiębiorco! Czeka Cię kontrola z ZUS-u!

  • 24.01.2017, 11:18 (aktualizacja 24.01.2017, 14:29)
  • DSO
Przedsiębiorco! Czeka Cię kontrola z ZUS-u! stock
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiada kontrole przedsiębiorców.

Najpierw ZUS przeprowadza analizę ryzyka - zgodnie z nowymi przepisami kontrole mają dotyczyć tych firm, w których występuje największe ryzyko wystąpienia nieprawidłowości. Dlatego teraz przed każdą kontrolą urzędnicy sprawdzają jak przedsiębiorcy do tej pory odprowadzali obowiązkowe składki. Największe podejrzenia dotyczą tych zakładów pracy, w których wypłaty świadczeń z ubezpieczeń społecznych są nieproporcjonalnie wysokie w stosunku do płaconych składek. 
Do pracy wkroczyło 1,5 tysiąca kontrolerów w całej Polsce, a to oznacza nawet do 80 tysięcy skontrolowanych firm. 
W ubiegłym roku Oddział ZUS w Biłgoraju, pod który podlega również Chełm, przeprowadził ponad 930 kontroli, z czego w 70% wykryto nieprawidłowości.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe