Chełm: Nasza poseł, lekarz Anna Dąbrowska - Banaszek, przeciwna przekazaniu 2 mld na onkologię

  • 14.02.2020, 07:10
  • DSO
Chełm: Nasza poseł, lekarz Anna Dąbrowska - Banaszek, przeciwna przekazaniu 2 mld na onkologię
W czwartek 13 lutego posłowie głosowali nad przekazaniem TVP i Polskiemu Radiu blisko 2 mld zł. Po tym, gdy na ten pomysł nie zgodził się Senat proponując by pieniądze zostały przeznaczone na Narodową Strategię Onkologiczną, posłowie jednak przeforsowali wczoraj korzystny dla Jacka Kurskiego projekt.

9 stycznia Senat odrzucił w całości nowelę ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, zakładającej wprowadzenie rekompensaty w łącznej wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami. Sejmowa komisja kultury zarekomendowała Sejmowi, by zgodził się z decyzją Senatu i również odrzucił nowelę. 

"Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!" - napisał w środę Marszałek Senatu Tomasz Grodzki na Twitterze.  

Za przekazaniem pieniędzy mediom publicznym głosowało 232 posłów, przeciw było 220 parlamentarzystów. Nikt nie wstrzymał się od głosu. To oznacza, że teraz ustawa ws. pieniędzy dla mediów publicznych trafia już na biurko prezydenta.

Wśród głosujących ZA odrzuceniem propozycji Senatu, o przekazaniu pieniędzy na onkologię zamiast na TVP głosowała również poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Dąbrowska - Banaszek - lekarz medycyny, która zanim została posłem pracowała w chełmskim szpitalu jako specjalista chorób wewnętrznych, alergolog i pulmonolog. Poseł Dąbrowska - Banaszek zasiada również w 4 sejmowych komisjach w tym w Podkomisji stałej do spraw osób niepełnosprawnych oraz w Komisji Zdrowia.

– Pani Anna Dąbrowska-Banaszek jest ekspertem w zakresie służby zdrowia. Jest osobą, która będzie wspierała projekt Instytutu Nauk Medycznych. Tym bardziej, że ma poparcie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego . To także jedyna kandydatka w naszym okręgu z poparciem wicepremiera Jarosława Gowina. – podkreślał w kampanii wyborczej swojej matki prezydent Jakub Banaszek

Na Annę Dąbrowska - Banaszek zagłosowało w okręgu 7 -13 787 osób.

Najbliższe mojemu sercu są sprawy ochrony zdrowia, a także osób niepełnosprawnych. Mamy tu wiele do zrobienia - mówiła Anna Dąbrowska- Banaszek po ogłoszenie swojego startu w wyborach parlamentarnych

Jak głosowali inni posłowie wybrani z okręgu nr 7 w sprawie sprawozdania Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych?

Krzysztof Grabczuk (KO) był przeciw, Riad Haidar (KO) przeciw, Monika Pawłowska (Lewica) przeciw, Jarosław Sachajko (PSL i Kukiz) przeciw, Jacek Sasin (PiS) za, Sławomir Zawiślak (PiS) za, Marcin Duszek (PiS) za, Dariusz Stefaniuk (PiS) za.

Podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu posłowie zdecydowali też o odebraniu Senatowi 100 milionów złotych, które miał do wydania na działalność polonijną. Teraz pieniądze te trafią do kancelarii premiera (60 mln zł), a także do kilku ministerstw: pracy i polityki społecznej, edukacji narodowej, spraw zagranicznych i do resortu kultury (po 10 mln zł dla każdego resortu). Ustawa odbierająca Senatowi pieniądze trafi teraz do podpisu na biurko Andrzeja Dudy.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (99)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
człek
człek 21.02.2020, 21:14
Pamiętacie jak prezydent A Duda obiecywał wzrost kwoty wolnej od podatku. To dobrze że pamiętacie bo on nie pamięta. Tymczasem Słowenia: maks. kwota wolna od podatku wzrosła do €9250 (13x tyle co w Polsce). W necie są filmiki jak PAD przeżywa że taka mała u nas ta kwota. Obiecuje że będzie większa. A później ma gdzieś obietnice. Zatem co się dziwić debiutującej poseł że też zapomina o obietnicy dbania o sprawy ludzi. No i jak niedaleko pada jabłko od jabłoni - syn zapomina o swoich obietnicach wyborczych. A było ich chyba z 50. No i co z tego jest? Zwodzą nas i tyle.
tez suweren :)
tez suweren :) 20.02.2020, 12:18
- tak sobie wygrzebalem z sieci jak to za PO/PSL bylo z10 sierpnia 2014 20:23/31 komentarzy/w Informacje, Polska

Senator PO Jan Filip Libicki skandalicznie chwali się na swoim blogu, że to on zabrał darmowe leki emerytom. Wpis senatora na blogu odnosi się do zablokowanego przez PO projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
Miał on wprowadzić bezpłatne leki dla seniorów, ubogich rencistów, emerytów, inwalidów wojennych i wojskowych czy osób represjonowanych. Darmowe leki miały trafić do osób, które od państwa otrzymują nie więcej niż 844,45 zł. brutto i ukończyły 75 lat.Tak się jednak nie stanie, bo w zeszły czwartek projekt w tej sprawie został odrzucony w senacie.
„Zrobiliśmy to jawnie i z otwartą przyłbicą”. „To ja złożyłem wniosek o odrzucenie tego projektu. To ja zabrałem te darmowe leki emerytom. I chyba ostatni raz to tylko w polemikach z Piotrem Dudą byłem tak pewny słuszności składanych przeze mnie wniosków” – napisał na blogu senator PO.
Nie ma czym się chwalić, bo odrzucenie tej ustawy jest wielką krzywdą dla tysięcy najuboższych Polaków – mówi senator PiS Dorota Czudowska, lekarz onkolog.
– Dziwi mnie to, że pan senator Libicki popisuje się na blogu. Ja już bym raczej powiedziała: „ciszej nad tą trumną”. Jeżeli już taką decyzję polityczną podjęto i senatorowie PO zobowiązani są do pewnej dyscypliny politycznej – co można czasem zrozumieć – to już trudne do zrozumienia jest popisywanie się tym na blogu. Ta ustawa i wycofanie jej jest wielką krzywdą dla tysięcy Polaków, których komunizm i rządy PRL-u doprowadziły do tego, że dziś ich emerytury i renty nie wystarczają nawet na te najpotrzebniejsze potrzeby; o kosztach leczenia dobrego, skutecznego nie ma nawet mowy –akcentuje senator Dorota Czudowska.
Decyzję o odrzuceniu projektu senatorowie PO uzasadniali zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa. A ten oszacowano na 200 mln zł. Senator Dorota Czudowska wskazuje jednak na rozrzutność rządu w innych fragmentach życia społecznego.
– Koszty w państwie, powinny być liczone jak w rodzinie; jeżeli jesteśmy biedni czy chorzy wówczas nasze środki przeznaczamy na zwalczanie tych problemów, a nie na przyjemności. W państwie powinna być prowadzona taka sama polityka, a nie rozrzutność. Na koncert Madonny przeznaczono 8 mln. zł., na obiady w Ministerstwie Spraw Zagranicznych 12 mln. zł.; może nawet na niektóre stadiony nie było nas stać, przeznaczono na nie 2 mld. zł. Te pieniądze, 2 mld. zł. wystarczyłyby na 10 lat dla emerytów i rencistów na dopłaty do ich leków, na zapewnienie im godniejszego życie – zaznacza senator Dorota Czudowska.
LC
LC 20.02.2020, 20:49
Kuba, a Ty nie masz nic do roboty, tylko siedzisz na forum?
suweren_
suweren_ 20.02.2020, 09:11
Każda władza robi nic dla społeczeństwa. Liczy się dobry stołek, kasa, ustawienie rodziny. Ojczyzna, praca dla ogółu, rzetelność i dbałość o gospodarkę to tylko tematy wyborczych obietnic. Z ręką na sercu odpowiedzcie: cóż ci chełmscy posłowie zrobili? B. Mazurek - ostro krytykowała opozycję, gospodarczo nic. G. Raniewicz - przez kilka kadencji nic, ale ozdoby do kościółka zrobił piękne. A. Dąbrowska-Banaszek chyba jeszcze się nie rozkręciła, ale też niewiele przez prawie dwa lata - konkurs dla dzieci :-). Gdyby jakikolwiek pracownik w pracy robił nic, to zostałby zwolniony. A poseł? Bierze kasę i trwa, choć efekty jego kadencji mizerne. Zobaczcie - europoseł Beata Mazurek. Ktoś coś wie o konkretnych pozytywnych wynikach jej europosłowania? I nie mówmy tu o udziale w kurtuazyjnych spotkaniach czy też o zasiadaniu w "ważnych komisjach". Konkrety proszę. A K. Grabczuk jakie ma sukcesy parlamentarne, przekładające się wprost na poprawę jakości naszego życia i wzrost siły państwa? Nie słyszałem, ale aż palę się do tego by usłyszeć.
Wyjaśnię co to jest konkret. Np. poseł XY doprowadził do oszczędności na telewizji państwowej i przeznaczenia pieniędzy na onkologię. Za to bym dał głos na kolejną kadencję. Albo inny przykład (teoretyczny niestety) konkretu - poseł YZ (lub grupa posłów) doprowadza do kontroli w spółkach skarbu państwa i blokuje marnotrawstwo publicznych pieniędzy, a w zamian doprowadza do rozwoju spółek. I co? Ne ma tego.
A co mamy? Bujanie się po dożynkach, zapraszanie gospodyń wiejskich do sejmu na wycieczkę, udział w mszy świętej i życzenia na dzień kobiet, święto leśnika czy też zawody wędkarskie o puchar posła (przed wyborami było coś takiego, a jakże).
Bardzo proszę nie oskarżać mnie o hejt. Należy zaakceptować prawdę, mimo że obnaża mizerię polskich parlamentarzystów.
A na deptaku zbierają podpisy na PAD. Toż to kolejny przykład obiecywacza. Pamiętacie jak krzyczał o kwocie wolnej od podatku? Dobrze że filmiki są w necie, bo on sam już zapomniał. Lubi za to pisać w internecie z ruchadłem leśnym. Kogoś to mierzi oprócz mnie?
tez suweren
tez suweren 20.02.2020, 11:40
https://www.rmf24.pl/news-libi… suweren tu masz konkret he he he- dzialan PO
ponoc hejterem nie jestes, moze i nie ale klamca na pewno- kadencja posel Banaszek nie ma jeszcze 6 -mcy a Ty piszesz o 2 latach. Tak wiec wyluzuj popusc gume w majtach i zglos sie za 2 lata
LC
LC 20.02.2020, 20:51
Kuba, przestań już
co dzien nowa wiedza PO na temat onkologii
co dzien nowa wiedza PO na temat onkologii 19.02.2020, 10:52
Red. Mazurek absolutnie zmiażdżył hipokryzję Schetyny ws. onkologii
RMF-FM
- obecnie jest 40% więcej środków na leczenie onkologiczne niż za rządów PO;
- minister Arłukowicz twierdził, że leków dla chorych na raka nie ma, bo "tak się czasem zdarza"
mg
mg 19.02.2020, 06:01
...o wstydzie trzeba zapomnieć!..., jest prezes i jego wola jest święta!!!...,nawet za cenę spodlenia się!!..., ale ta pani chyba jak mamiła Chełmian o głosy obiecała 5 mln na szpital???.... Umknęło mi kiedy przekazała?..., czy jeszcze zbiera do skarbonki??....
Chełmianka
Chełmianka 18.02.2020, 08:44
Wstyd czytać. Wstyd, że ktoś taki jak lekarz głosuje przeciwko przekazaniu dodatkowych pieniędzy na onkologię. Gdzie to poparcie dla służby zdrowia, o którym pani poseł tak mówiła w trakcie kampanii wyborczej. Jak widać poglądy się zmieniają, i pani Banaszek lekarzem i dr nauk medycznych nazywać się nie powinna. Gdzie się podziały te wartości? Gdzie chęć ochrony życia ludzkiego...Wstyd. I człowiekowi , durnemu wyborcy, przykro się robi, po ludzku zwyczajnie przykro.
poczytaj kobieto i sobie zapamietaj a nie siej klamst
poczytaj kobieto i sobie zapamietaj a nie siej klamst 18.02.2020, 13:34
Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego prof. Adam #Maciejczyk mówi jak jest.

Kto rok temu odpisał na postulaty Polskiego Towarzystwa Onkologicznego:
- Odpowiedział PiS i Lewica.
- A reszta? PO, PSL?
- Reszta być może zapomniała.

bez komentarza
Wstyd-hańba
Wstyd-hańba 17.02.2020, 21:38
Złamała przysięgę lekarską, tym samym nie powinna już być lekarzem,lecz zwykłą oszustką, zakłamaną hipokrytką. Przynosi wstyd temu zawodowi,sobie,swojej rodzinie,swoim bliskim,sąsiadom,znajomym.
he he he
he he he 18.02.2020, 13:35
Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego prof. Adam Maciejczyk mówi jak jest.

Kto rok temu odpisał na postulaty Polskiego Towarzystwa Onkologicznego:
- Odpowiedział PiS i Lewica.
- A reszta? PO, PSL?
- Reszta być może zapomniała.
kto szuka ten znajdzie
kto szuka ten znajdzie 17.02.2020, 19:03
znalezione w sieci:,, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz: "Nie powinno się kopać leżącego, ale trzeba przyznać, że minister Bartosz Arłukowicz był najgorszym ministrem zdrowia w Polsce po 1989 roku. Jego słabość polegała na tym, że nie chciał nikogo słuchać - to wlasnie bylo i jest PO
Taka jest prawda
Taka jest prawda 17.02.2020, 17:46
Gwoli ścisłości: określenie zawarte w tytule artykułu - "Nasza poseł, lekarz Anna Dąbrowska-Banaszek" - jest niezgodne ze stanem faktycznym. To nie jest nasza poseł. Pracowała co prawda w Chełmie, ale wyborców się wyparła, wrzucając dwa miliardy do tuby propagandowej zamiast przeznaczyć te pieniądze na leczenie "nowotworowców". Wybrała polityczną uległość, choć mogła pomóc chorym. Tym samym wyparła się podstawowej zasady medycznej, która mówi: "Przede wszystkim nie szkodzić". Niestety, tą decyzją odebrała nadzieję wielu pacjentom. I nie umniejsza jej winy to, że cała ekipa rządząca była za finansowaniem TVP i RP.
Taka jest prawda. Wyborcy głosów już Pani Doktor nie dadzą. A trole teraz wyją z wściekłości i prostują środkowe palce. To ich jedyna siła - obrazić, zakrzyczeć, stłamsić. Ale prawda zawsze wygra.
do trola "taka prawda"
do trola "taka prawda" 17.02.2020, 18:32
fajny ten komentarz tylko chybiony-. powolujesz sie na zasade medyczna a ta sama zasada mowi co tez o braniu pieniedzy. to opowiedz chelmianom ilu to lekarzy majac praktyki tam kasowalo kase a leczylo w oparciu o publiczna slozbe zdrowia, chcesz byc sprawidliwym badz do konca za PO placa byla 5 Zeta za godzione ile zaoszczedzli na Polakach na smieciowkach , na OFE- i mogli spoko dolozyc- Arlukowicz ktory rozlozyl System Kopaczowa kopiaca dolki klamiaca w zywe oczy o przekopywaniu ziemi na metr w glac, podaj ile osob za rzadow KLD, PO i PSL wskutek nieudolnosci tamtych ekipi nie doczekalo wyzdrowienia tylko smiersci.Krzyczysz o trolowaniu ale sam nim jestes.
vgg
vgg 18.02.2020, 19:41
debil
Łowca troli
Łowca troli 17.02.2020, 21:37
Równie dobrze możesz napisać, że w Afryce murzynów biją. Taki sam związek ze sprawą. Oczywiście masz rację, że poprzednia ekipa nie była lepsza, czyli że też marnotrawiła pieniądze. Zgadzam się. Zatem i pani poseł, jako członek tej nowej ekipy, nie przyłożyła ręki do pożytecznej sprawy, tylko zgodziła się na wydanie kasy na propagandę. Jest oczywiste, że wyborcy jej tego nie zapomną.
hm to  mnie zlowiles :)
hm to mnie zlowiles :) 17.02.2020, 22:47
A ilu chorym na raka można by pomóc za 1,2 mld zł, które rząd Donalda Tuska w 2010 r. umorzył Gazpromowi? to jest rok 2010 - ile osob przez to zmarlo parafrazujac dzisiejsza wypowiedz Halickiego -to bylo w 2010 a ile by bylo warte dzis?a tez przez parafraze ilu osobom przez te 10 lat pomogla p.Posel jako lekarz -ilu wyciagnela od niechybne smierci ilu pomogla by dobrze funcjonowali-czy jestes w stanie to przeliczyc? ja nie i nie podejmuje sie tegoi zadania. In na kwestia ze te 2 mld to obligacje a nie realny pieniadz i nie masz pewnosci podobnie jak i ja ze MZ i MS nie zwiekszy finasowania, a o pewne dobra narodowe (odrzuc tu prosze Zenka, czy TVP Info)- dbac tez trzeba-one m.in. w walce nie tylko rakiem ale i z wieloma innymi chorobami moga byc przez akcje informacyjne bardzo pozyteczne. Czy nikt tego nie bierze pod uwage? czy wszyscy dookola sa tak zaslepieni w hejcie w osadzie bez zadania pytania dlaczego?
olo
olo 17.02.2020, 11:10
dlaczego nie oburzacie się na szmaciarzy, którzy głosowali za sankcjami dla Polski? TOTALNA OBŁUDA
Bartek
Bartek 17.02.2020, 14:33
bo oni dobrze głosowali ,to są sankcje by PiS nie zniszczył Polski
Gość
Gość 16.02.2020, 10:23
WSTYD!!! Lekarka, która głosuje za przekazaniem prawie 2 miliardów na bezpardonową propagandę PiS w TVP a nie na leczenie chorych na nowotwory.
Wyborca
Wyborca 16.02.2020, 09:46
Co się czepiacie,zagłosowała bo szef tak kazał. Poseł musi głosować jak wszyscy w klubie a swoje poglądy musi zostawić w domu. Poseł w sejmie nic nie znaczy, liczy się decyzja klubu i łapki w górę
Tutejszy
Tutejszy 17.02.2020, 05:07
Czy pani poseł po to została przez nas wybrana by reprezentować nasze sprawy i naszych chorych, czy przede wszystkim jakiegoś człowieczka z Żoliborza, też "chorego" - ale przez swój charater i usposobienie?
Tacy "wyborcy" jak Ty, to dla siebie i nas wszystkich nieszczęście, nawet dla takich politruków jak Ty. W domu to sobie może zostawić psa, czy tam ulubionego kota.
też tutejszy
też tutejszy 22.02.2020, 21:20
masz 100% racji
Gość
Gość 16.02.2020, 18:09
Jeżeli nie ma swojego zdania, to nie powinna być posłanką. Ja jako wyborca chciałabym, żeby poseł reprezentujący suwerena myślał samodzielnie i miał swoje zdanie.
Gosc
Gosc 17.02.2020, 10:09
przeciez Ty na nia n ie glosowales, to po co glos zabierasz? aby bic piane? smieszne to co piszesz
oburzony
oburzony 15.02.2020, 22:55
Dzień dobry!
Zdumiewające jest, że lekarz, a więc ktoś, od kogo wymaga się empatii, ale także odwagi w podejmowaniu decyzji i świadomości ich wagi (zwłaszcza gdy na szali zdrowie i życie ludzkie), zagłosowała za przekazaniem dwóch miliardów na TVP zamiast na walkę z nowotworami. Mieszkańcy Chełma powinni mieć świadomość, że najbliższe leczenie onkologiczne to Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. To miejsce dla wielu nieosiągalne - niektórzy umrą, zanim tam trafią, bo trzeba poczekać kilka miesiąecy na diagnozę, kilka miesięcy na wdrożenie leczenia itp. Do tego masa badań po drodze, których w Chełmie nie uda się wykonać. Ten, kto rozpocznie leczenie, też nie może uważać się za szczęśliwca - dojazdy (pół biedy, gdy rodzina pomaga w tym), wielogodzinne kolejki, wizyty ograniczone do kilku minut i te rzesze chorych na korytarzach. Od samego widoku można się rozchorować. Widać, że lekarze z COZL chcą pomagać i sami są zestresowani sytuacją. Budynek szpitala w rozbudowie - może będą lepsze warunki lokalowe, a może nie, bo coraz większy odsetek społeczeństwa zmaga się z rakiem. Dlatego jestem oburzony, że poseł-lekarz Anna Dąbrowska-Banaszek skazuje mieszkańców Chełma, mnie, Ciebie, naszych Bliskich na coraz tudniejszą drogę do lekarza w przypadku ewentualnego zachorowania. Wstyd - lekarz przeciw ludziom, poseł przeciw wyborcom.
Alicja
Alicja 16.02.2020, 18:51
Wyborcy pani poseł powinni jej osobiście podziękować za niezwykłą empatię i oddanie pacjentom w biurze poselskim np. w Chełmie
ziomal
ziomal 16.02.2020, 05:05
Mieszkańcy Chełma powinni mieć świadomość, że najbliższe leczenie onkologiczne to Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. To miejsce dla wielu nieosiągalne - niektórzy umrą, zanim tam trafią, bo trzeba poczekać kilka miesiąecy na diagnozę, kilka miesięcy na wdrożenie leczenia itp. - slyszycie doktory chelmskie uczyc sie trzeba- tro wstyd ze az kilka miesiecy trzeba czekac byscie diagnose postawili

Ten, kto rozpocznie leczenie, też nie może uważać się za szczęśliwca - dojazdy (pół biedy, gdy rodzina pomaga w tym), wielogodzinne kolejki, wizyty ograniczone do kilku minut i te rzesze chorych na korytarzach. Od samego widoku można się rozchorować. -"oburzony" - zamknij oczy albo nie wchodz do budynku-rozumiem ze jako dziennikarz piszesz tekst sponsorowany by nakrcic spirale nienawisci

Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!" - napisał w środę Marszałek Senatu Tomasz Grodzki na Twitterze. - napisal czlowiek ktory uwaza nie ma nic zlego w tym ze oplata 2000 zl jaka miala miejsce jak mowil dziennikarzowi "niech Pan powie dalej ze to bylo w gabinecie prywatnym" dotyczyla leczenia w ramach placowki publicznej https://wideo.wp.pl/nowe-oskar… - bez komentarza.a jak w Chelmie na tym polu?
marszałek
marszałek 16.02.2020, 18:17
Nie nakręcaj się tak, bo w emocjach gubisz jasność przekazu.
do ziomal
do ziomal 16.02.2020, 07:21
"zamknij oczy..." - genialna rada na wszystkie problemy. Smog? Zamknijmy oczy (i zatkajmy nosy). Rozdawnictwo publicznych pieniędzy? Zamknijmy oczy (i schowajmy portfele). Polityka ponad logikę i potrzeby społeczeństwa? Zamknijmy oczy (i nie głosujmy na nich). Twój komentarz? Zamknijmy oczy (i nie pisz więcej, bo wiadomo, kim jesteś i dlaczego trollujesz).
ziomal
ziomal 16.02.2020, 11:34
w odpowiedzi do portfela twego Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!" - napisał w środę Marszałek Senatu Tomasz Grodzki na Twitterze. - napisal czlowiek ktory uwaza nie ma nic zlego w tym ze oplata 2000 zl jaka miala miejsce jak mowil dziennikarzowi "niech Pan powie dalej ze to bylo w gabinecie prywatnym" dotyczyla leczenia w ramach placowki publicznej https://wideo.wp.pl/nowe-oskar… - bez komentarza.a jak w Chelmie na tym polu?
zgłoś 1
Zbyszek
Zbyszek 17.02.2020, 18:28
Człowieku zastanów się co piszesz? Czy zupełnie TVPisowska swoją wredną propagandą przeciw społeczeństwu wypaliła ci mózg?
gosc
gosc 16.02.2020, 04:39
dodaj jeszcze ze nto tekst sponsorowany i bedzie komplet-RADIO BON TON zwolennik medialnego hejtu i mowy nienawisci- gdzie jest 19 mld z OFE? Kidawa Blonska mowila ze w dobrych rekach czyich.moze pora by te rece oddaly to co Polakom ukradly, "oburzony" To miejsce dla wielu nieosiągalne - niektórzy umrą, zanim tam trafią, bo trzeba poczekać kilka miesiąecy na diagnozę, kilka miesięcy na wdrożenie leczenia itp. - miej pretensje do tych ktorzy pozno stawiaja diagnose ze sa slabo wyksztalceni albo mylsa tylko o kasie-zadne pieniadze nie wplyna i nie zmienia tego - kilka miesiecy trzeba czekac na diagnose piszesz oburzony -to mmiej pretensje do radiologow ,onkologow , do lekarzy rodzinnych ze nie umieja w takim razie postawic diagnozy szybko tylko ze az kilka miesiecy potrzeba by ja postawic-miej pretensje onburzony do tych ktorzy nie ucza sie bo zadne pieniedze tego nie zmienia. Oburzony dodaj ze piszesz tekst sponsorowany hejtowski bo to sie kupy nie trzyma
nadprezes
nadprezes 16.02.2020, 18:18
Oburzony ma rację a gość niech się skasuje z forum
do gość
do gość 16.02.2020, 07:56
"miej pretensje" - ja nie zamierzam mieć pretensji do nikogo. Posługuję się logicznymi argumentami. Pozwolę sobie zauważyć, że w przypadku nowotworów diagnoza chełmskich lekarzy to jedynie wstęp do leczenia onkologicznego i dla rzeczywistej kuracji nie ma żadnego znaczenia. Pacjent trafia zazwyczaj do Lublina a tam kilka miesięcy czeka na wizytę u specjalisty, badania tomografem/rezonansem, badania scyntygraficzne czy też jakieś wyszukane formy diagnostyki, których w Chełmie po prostu nie ma.
Inną (na przykład) sprawą jest, że pacjent, z którym od lat jeżdżę do Lublina, usłyszał w Chelmie, gdy skarżył się na dolegliwości, że "w tym wieku to już tak jest". Zatem i podejście lekarza jest ważne.
Co do tekstów sponsorowanych - chętnie przyjmę ofertę na pisanie takich. Nie jestem co prawda dziennikarzem/literatem, ale przygotowanie w tematyce organizacji opieki onkologicznej mam potężne (zdobyte podczas wieloletnich obserwacji systemu). Jakie wynagrodzenie? Za minimum 1000 złotych miesięcznie, bo tyle wydaję, żeby wspierać osobę chorą na raka - w tej kwocie jest paliwo, parkingi i straty z tytułu nieobecności w pracy. Inaczej by było, gdyby oddział onkologiczny był w Chełmie. Wielu pacjentów nawet samodzielnie, bezpłatnym autobusem CLA (na razie wyłącznie w sferze obietnic), dojechałoby do szpitala. Ale już nie drążę tematu komunikacji, bo zaraz napiszesz, że czepiam się wspaniałych władz miasta, które już za chwilę, już za chwileczkę zaczną realizować obietnice wyborcze. Ogarnijcie się wszyscy i zacznijce walczyć o swoje. Na początek chociażby konstatacją, że rządzący (na każdym szczeblu) mają nasze problemy w nosie. I dlatego trzeba pisać prawdę. I chwała Radiu Bon Ton, że ma forum otwarte na rozmaite opinie. Mądrzy ludzie, nawet ci krytykowani, wyłowią z komentarzy coś wartościowego. Głupimi się nie przejmujmy.
ha ha ha
ha ha ha 16.02.2020, 11:31
buhaa buhaaa- chlopie badz konbieto ktora piszesz -po kilku zdaniach widac ze nia masz kompletnego pojecia i jest to tekst hejterski cyt: Pacjent trafia zazwyczaj do Lublina a tam kilka miesięcy czeka na wizytę u specjalisty, badania tomografem/rezonansem, badania scyntygraficzne czy też jakieś wyszukane formy diagnostyki, których w Chełmie po prostu nie ma. - kazdy srednio zoritenowany wie ze szpital chelmski posiada oba urzadzenia, kazdy srednio zorientowany wie ze istniej juz od miesiecy system no limit- czyli https://www.radiobonton.pl/wia… - huhaaa hejterze buhaaa hejterze z wieloletnim doswiadczeniem- zalosny jestes ityle , aten wyrok jaki sewujesz wobec osoby poslanki bez zapytania sie np.dlaczego i zjakiego powqodu-uwazam za przejaw hejtu-Radio Bon Ton uczestrniczy w hecjie i nagoce w tym. Taka stygmatyzacja nazywa sie mowa nienawisci.ps. uzgod nij sobie tresc swoich wywodow z kims z kims z chelmskich lekarzy bo piszac ze kilka miesiecy to ich osmieszasz wszystkich bez wyjatku i poddajesz w watpliwosc ich kwalfikacje wszystkich tak to wyglada-a potem odnies sie specjalisto to tego co tez bulwersuje w odniesieniu do Mardszalka senatu Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!" - napisał w środę Marszałek Senatu Tomasz Grodzki na Twitterze. - napisal czlowiek ktory uwaza nie ma nic zlego w tym ze oplata 2000 zl jaka miala miejsce jak mowil dziennikarzowi "niech Pan powie dalej ze to bylo w gabinecie prywatnym" dotyczyla leczenia w ramach placowki publicznej https://wideo.wp.pl/nowe-oskar… - bez komentarza.a jak w Chelmie na tym polu?
Zosia
Zosia 17.02.2020, 18:35
Jakim to trzeba być cymbałem aby w kółko pisać te same bzdury. Czy ty potrafisz myśleć logicznie?
bez hejtu
bez hejtu 16.02.2020, 18:22
Cytujesz i cytujesz jakieś fragmenty z telewizji, a mowa jest przecież o tym, że chełmianie powinni bacznie patrzeć na poczynania władzy, także lokalnej, bo są zwyczajnie zwodzeni obietnicami. A później wszyscy tylko jęczą: Ojej, tyle obiecywali, a jest gorzej jak było. Taki mądry jesteś, to powiedz co pani poseł zrobiła już dla Chełma. Już tak długo trwa kadencja, że coś powinna zrobić. Słucham. Konkrety proszę.
Romek
Romek 15.02.2020, 14:44
Czepiacie się p Banaszek a zapomnieliście jak nasi posłowie PO i PSL zagłosowali przeciwko remontowi DK 12 w okolicy Chełma
Obywatel. Pl
Obywatel. Pl 15.02.2020, 17:06
Na jednej szali stawiasz drogę i życie ludzkie. Brawo
Romek
Romek 16.02.2020, 19:08
Nie chodzi tylko o zasadę że jak idziesz do sejmu to powinieneś głosować tak jak twoje ugrupowanie , bo jak by była wolna amerykanka to takie biedne regiony jak nasz kasy nigdy by nie dostał
Chełmianka
Chełmianka 17.02.2020, 18:04
Człowiek tym rożni się od innych istot, że potrafi myśleć. I własnie samodzielnego myślenia powinniśmy wymagać od tych, którzy nas reprezentują. Lekarz powinien dbać przede wszystkim o dobro pacjenta, a nie partii czy telewizji, która w nazwie ma tylko "publiczna" a w rzeczywistości PiSowska.
Franek
Franek 15.02.2020, 14:40
Pani Anna Dąbrowska - Banaszek zagłosowała zgodnie z klubem PiS bo te pieniądze były przeznaczone dla TVP i PR a opozycja totalna przed wyborami chciała pokazać jak to ona dba o chorych ale zapomnieli że za ich kadencji na zdrowie przeznaczali 66 miliardów a PiS 98 miliardów. Arułkowicz chciał likwidacji 2 szpitali w Krakowie i oferował 1 milion tak dbali o nas a sami cygarka i ośmiorniczki na nasz koszt
Elżbieta
Elżbieta 19.02.2020, 00:31
Do Franka. Nie broń czegoś,, co jest nie do obrony. A ośmiorniczki to słaby argument. Latem jadłam w Hiszpanii po 5 Euro za kilogram. Nie są więc zbyt drogie, chociaż smaczne. Warto spróbować.
sOWIZDRZAL
sOWIZDRZAL 16.02.2020, 02:10
A GŁUPOTA TOTALNA PRZEZNACZYŁA NASZE PIENIĄDZE NA PROPAGANDĘ PARTYJNĄ
wkurzony
wkurzony 15.02.2020, 16:43
Pisuar wzmacnia finansowo propagandę Goebbelsa ,Kurskiego , bo trzeba dużo kłamać by tępy lud znów ich wybrał do niszczenia państwa
proszę jedynie o przywzoistość
proszę jedynie o przywzoistość 15.02.2020, 17:31
tak tak michniczek sprał główki postkomunistom i tzw półinteligencji -zapomnieli jaki gruby hajs na służbę zdrowia wykładały rządy tuska i kopaczki hehehe....totalna amnezja a może trolle nitrusia???
Jarek
Jarek 17.02.2020, 18:42
Człowieku potrafisz napisać coś mądrego pouczającego i do rzeczny? Czy potrafisz tylko powtórzyć brednie jakie wciska ci TVposowska? Opanuj się i zmądrzej w XXI wieku.
Lewak
Lewak 15.02.2020, 22:54
A ty parszywy ubeku skadżeś sie urwał, komuchu? Zza towarzysza Piotrowskiego?
Marek.P
Marek.P 15.02.2020, 12:26
A czego się spodziewaliście? Przecież to tylko osoba do wciskania guzika. Jestem bardzo ciekaw aktywności poselskiej Pani Banaszek...
Zdrowie
Zdrowie 15.02.2020, 12:23
Choroba onkologiczna jest ciosem dla chorego i dla całej rodziny. Nieoczekiwanie wali się świat, poczucie zagrożenia,bezradności i niechcianej śmierci. Bez względu czy jest to świat dziecka, dorosłego czy starca. Z jakim ogromem nieszczęścia mamy do czynienia naocznie widać w COZL . Jestem od 3 lat stałym pacjentem. W nieskończoność ciągnące się kolejki do pobrania badań. Wielogodzinne wyczekiwanie przyjęcia do szpitala. Jeśli ktoś nie wierzy? Nikt nikogo nie legitymuje. Może warto wejść. Zobaczyć ludzi przysypiających na krzesłach, chusteczkach na głowach i przekżywionych perukach ukrywających swoje łyse czaszki. Może warto uaktualnić Zdrowia widzenie chorujących. Życzę wszystkim bardzo dużo zdrowia i empatii.
Antoni
Antoni 15.02.2020, 07:23
A cóż można było się spodziewać po tej Pani.Jako lekarz z cała świadomością wystąpiła przeciwko małym pacjentom z zagrożeniem życia.Wolała spierać propagandę pisowską niż małych pacjentów.
Kutuzow
Kutuzow 15.02.2020, 14:35
powazne osakrzenie- fakty Antoni-fakty- wobec kogo i w jakich okolicznoscia- bo to co piszesz to hejtowanie.. Wiesz dobrze ze klamiesz i wpisujesz sie nurt hejtu propagowany przez BON TON-poczawszy od narzucania jednostronnej narracji skonczywszy na braku reakcji (samodzielnej) na haniebne wpisy - czyzby BOMN TON popieral dzialania DR Mengele -moerdercy z Oswiecimia. Radio powinno przeprosic Pania Posel ze takie komentarze dopuszca i nie reaguje od razu txylko po interwencja- BON TON wspiera mowe nienawisci-wlascie ze dopuszczalo doi publikacji takich wpisow.
Grazyna_55
Grazyna_55 15.02.2020, 19:52
Życzę spotkania z nowotworem i pogadamy, o nie, potrzemy oko a następnie pokażemy palec. Życie bywa przewrotne a rąk stoi za drzwiami, a jak dotknie jeszcze najbliższą, najkochansza osobę? Ano tak, pisiory bez serca, zostawia i odejdą, a co jak dotknie ciebie? No cóż, dwa razy pokażemy palec
he he he
he he he 15.02.2020, 21:35
Grazynko kiedy PO zajumalo 19 mld z OFE to siedzialas cicho,tak wiec z tymi swoimi wywodami smieszne a to zycznie komus choroby-pokazuje jaka prostacka osoba jestes
Antoni
Antoni 15.02.2020, 15:24
A co może Pani Banaszak głosowała za przekazaniem 2 miliardów na onkologię dziecięcą towarzyszu Kutuzow.? Prawda jest taka ,że jak głosowała za przekazaniem 2 miliardów na propagandę pisowską to jednocześnie głosowała przeciwko wspieraniu pacjentów onkologicznych.Gdzie tu jest kłamstwo ?
Kutuzow
Kutuzow 15.02.2020, 16:16
chocby w tym zdaniu: Jako lekarz z cała świadomością wystąpiła przeciwko małym pacjentom z zagrożeniem życia.-i to jest wierutne klamstwo-bo to jest manipulacja slkowna- a jesli mieszasz antoni do tego zawod i pieniadze , no to opowiedz Antoni jak to w chelmskim szpitalu bylo z kontraktami na kardilogie zabiegowa dlaczego wyplywaly pieniadze i kto z tego profitowal-opowiedz o nepotyzmie w placowka chelmskiej sliuzby zdrowia przez ostatnie 30 lat-opowiedz o dzialaniach KRUS-u , badz uprzejmy o tych pieniadzach tez opowiedziac i kto profitowal i jak -opowiedz o ortopedii chelmskiej , o chirurgii-badz tak uprzejmy. coz TVP to nie tylko TVP Info to tez wiele innych programow- ale jak sie okaze ze TVP w ramach swoej misji-bedzie ogranizac z tych pieniedzy akcje propagujace zdrowie-wczesne wykrywania raka--to zdaje sie lepiej jest leczyc w zarodku niz w stanie zaawansowynm.Powie to Tobiie kazdy lekarz , tylko dyletant bedzie dorabial do tego ideologie.A czy TVN i TVN 24 to nie tuby propagandowe? a pamietasz ze one z pienidzy FOZZ-u powstaly- Rosati ponoc mial FOZZ rozloczyc alesak Walter z innymi mial kase na TVN? zapytaj sie Rosatiego.
Antoni
Antoni 15.02.2020, 21:44
Towarzyszu Kutuzow sięgnij po media niezależne to się dowiesz prawdy.W gadzinówce tam cały czas propaganda sukcesu i trudno jest zrozumieć ,że jest inaczej
Kutuzow
Kutuzow 15.02.2020, 00:23
coz jak widac po tytule informacji prasowej po tresci zamieszczonej- Radio BON TON aspiruje do miana medialnego hejtera -by nie wspomniec o propagacji mowy nienawisci- kurozilane wydaje sie byc umieszaczanie logo WOSP gdzie Owsiak niby przecwiny jest hejtowi- a tu prosze- mowic krotko administrator BON TONU daje ciala , albo bardziej obrazowo ujmuja c-- tzw. *** tak tak tzw. ***- dla mnie BON TON od dzis za brak reakcji m-.in.na wpis odnosnie porownania do Megele jest rownoznaczny ze BON TON jest wpoltworca i propagatorem mnowy nienawisci. Moze sie redaktorzy teraz zastrzega- ale stajace po strnie klamstwa, falszu i mowy nienawisci.
SZOK!
SZOK! 15.02.2020, 12:32
Szanowny Panie / Pani...
brak słów na Twoją filozofie która aspiruje to głupoty roku...
zgłaszam Twoją kandydaturę!
Ewa
Ewa 15.02.2020, 08:21
Ale się napociłeś wpisując tyle bzdur.
Zawisza Czarny
Zawisza Czarny 15.02.2020, 08:13
Ty śmieszny człowieku. Każda forma krytyki jest odbierana jako mowa nienawiści? Zacięta płyta i Żałosny argument. Skup się na temacie artykułu. Głosowanie za propagandą to dopiero mowa nienawiści
oberwator wieczorny
oberwator wieczorny 15.02.2020, 13:25
mowisz zeporownanie do Dr. Megele to jest nic? a to dlaczego ten zenujacy wpis usuneli? czyzby sie bali? tak Bon Ton jako medium wpisuje sie w mowe nienawisci w podsycanie hejtu-nie zmieniam swojego zdania. zalosny jestes Zawisza Czarny-zalosny .Ale to pokazuje prostackie infatylne myslenie - a przeicze to PO z PSL chciala likwidowac publiczne podmioty ochrony zdrowia by sprywatyzowc-zapomnial? a nepotyzm w szpitaluw Chelmie to za czich rzadow byl?
Dobro wraca
Dobro wraca 14.02.2020, 22:27
Karma wraca, wystarczy poczekać Pani Doktor. Życzę zdrowia dla siebie i bliskich.

Pozostałe