Chełm: Policja ostrzega przed oszustami dzwoniącymi w sprawie wypadku

  • 15.01.2020, 17:42
  • DSO
Chełm: Policja ostrzega przed oszustami dzwoniącymi w sprawie wypadku
Kilka mieszkanek powiatu chełmskiego odebrało telefon od nieznanych osób, które próbowały wyłudzić od nich pieniądze. Mężczyźni podający się za policjantów informowali o wypadku drogowym, który miał spowodować ich syn. W zamian za gotówkę proponowali pomoc w załatwieniu sprawy. W jednym przypadku dzwoniła kobieta, która podając się za córkę prosiła o pieniądze. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w przypadku tego typu telefonów.

Wczoraj dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kilku próbach wyłudzenia pieniędzy, do których doszło na terenie powiatu chełmskiego. Do kilku kobiet na numer telefonu stacjonarnego zadzwonił nieznany mężczyzna, który podawał się za policjanta. W rozmowie informował, że ich syn spowodował wypadek drogowy i został zatrzymany. Za pieniądze ofiarował pomoc w załatwieniu sprawy. W jednej sytuacji zadzwoniła kobieta, która podawała się za córkę rozmówczyni i prosiła o pieniądze. Kobiety nie dały się oszukać, skontaktowały się ze swoimi dziećmi i jak się okazało nikt nie potrzebował pomocy. O fakcie tym powiadomiły dyżurnego komendy.

Jak zawsze apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest faktycznie tą osobą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe