Chełm: Obchody Narodowego Święta Niepodległości

  • 07.11.2019, 10:41 (aktualizacja 12.11.2019, 06:47)
  • DSO
Chełm: Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek zaprasza na wspólne obchody Święta Niepodległości z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej pana Jacka Sasina.

Uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godz. 9:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w Parafia Narodzenia NMP w Chełmie.

Na godz. 10:30 pod Pomnikiem Niepodległości na pl. dra Edwarda Łuczkowskiego zaplanowano uroczystą część obchodów: odegranie hejnału miasta Chełm, złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Chełm, podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu narodowego, wystąpienia Wicepremiera RP oraz wiceprezydenta Miasta Chełm, odczytanie Apelu Pamięci i salwę honorową, złożenie wieńców i wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości oraz defiladę wojskową. 

O godz. 11:30 rozpocznie się część artystyczna, którą wypełni Koncert Niepodległościowy w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego przygotowany pod kierunkiem Katarzyny Dobrakowskiej i Roberta Wojciechowskiego oraz koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej.

Po uroczystościach zapraszamy na tradycyjną grochówkę wojskową. 

Jednocześnie przypominamy, że w trakcie obchodów Święta Niepodległości pl. dra Edwarda Łuczkowskiego będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 10.11.2019, 17:48
Zaprasza chyba do USA.Dobrze ,że pojechał bo może zobaczy jak powinny wyglądać drogi. Niech weźmie fotografie Rejowieckiej i Rampy Brzeskiej to może się ulitują nad biednym miastem.A tak faktycznie to jak można było nie pozwolić na remont tej drogi. Jakie względy przeważyły nad tym ,że zaniechano remontu i zaprzepaszczono już przyznane środki. To jest 120 milionów co przy zadłużeniu miasta w kwocie 160 milionów jest tak poważną kwotą ,że to można uznać w kategorii niegospodarności władz miasta.
Kutuzow
Kutuzow 11.11.2019, 11:57
Antoni-o komentarz popros p.Fisz jak to pisali projekti jakie zabezpieczenia finansowe dokonywane byly, i odpowiedz Chelmianom dlaczego Budimex -majac troske o losy mieszkancow ( czytaj-- interes wlasnej kieszeni) - nie chcial wejsc na front robot w sciele okreslonym harmonogramie.
leona
leona 10.11.2019, 16:19
Gallu Anonimie jak nie jeździsz na co dzień po ty drogach to nie wypowiadaj się, jest tragedia !!!! dość już tego ...ileż można ..(( Fisz jaka była ..trochę tych dróg z miastem zrobiła,, A dobra zmiana tyle na drogi w mieście i okolicach obiecała ....A tu mamy nadal WAŁA!!!!!! A Co święta Narodowego dobra zmiana nie zawłaszczy tego .Mimo że się wszędzie wpycha To nie WOLNOŚĆ to dyktatura z komuchami typu Piotrowicz w tle...
miki
miki 10.11.2019, 19:10
po grabczuku zostało tylko rondo przy "machajach"
Gallo Anonimo
Gallo Anonimo 10.11.2019, 14:20
co ma piernik do wiatraka to nie wiem ludzie ile w was nienawiści każda droga doczeka się remontu dlaczego pani prezydent Agata Fisz przez 12 lat nie wyremontowała rejowieckiej i rampy co kasy nie było a nagle nowy prezydent i oczekujecie że drogi ze złota będą opanujcie się bo mdło to czytać ciągle w koło temat rampa brzeska a co ma uroczystość narodowego święta do remontu drogi ludzie dorośli a bezmyślni żal
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 10.11.2019, 22:11
Z tą bezmyślnością na Twoim miejscu Gallo Anonimo bym aż tak nie szalał i nie obrażał nas, szarego tłumu. Sam fakt, że teraz wypłynął wzmiankowany problem zatruwając świąteczną atmosferę , świadczy tylko o tym, że ten musi być wyjątkowo dokuczliwy i wy jako władza macie obowiązek tego wysłuchać, oraz wreszcie niezwłocznie jak to tylko możliwe naprawić. Grymaszenie i ściemnianie, że się pilnie nie da bo to, lub tamto nie przekonuje ludzi, ponieważ mając aktualnie wszelkie potrzebne w tym zakresie instrumenty władzy, macie niemalże wszelkie możliwości.
Prawdopodobnie by radośnie świętować, szczególnie święta narodowe, gawiedź po prostu potrzebuje usunięcia wzmiankowanej dokuczliwej ruiny drogowej. Amen.
ps.
Co do mdłości, jest taki bardzo stary medyczny sposób, by skutecznie wzbudzić odruch wymiotny. Weź Waść łyżkę soli spożywczej /NACL/ i rozpuść w szklance dosyć ciepłej, przegotowanej wody /H2O/. Następnie spróbuj duszkiem zażyć, oczywiście doustnie. Hehe. Powinno piorunująco poskutkować. Hehe... Oj! Działa!!!
Twoj  Kochany Kutuzow :)
Twoj Kochany Kutuzow :) 11.11.2019, 11:55
"Napo-leoni" :) piszesz fajnie tylko pomijasz fakt "konstrukcyjny" projektu jaki poprzednia wladza postroila: ktora twierdzila ze za w 100% procentach zabezpieczone srodki na przebudowe i remotn 12-tki- projekt byl zdaje sie na 160 mln- i tyle przyznano-ale przeznaczono tylko 120 mln na realizacje a co z reszta?to jedno- a druga sprawa -jaka gwarnacje mozesz udzielic ,ze gdyby Fiszowa w dalszym ciagu pozostala na stoluc prezydenckim to 12-tak bylaby w realizacji? koleny kredy na 28 mln zlotych? kolejne rolowanie dlugu? i bujanie ze jest swietlanie i rozowe. A jakby wytlumaczyla scinek drzew, wyrok NSA odnosnie Tow. edukacyjnego gdzie niemalze poltorej "banki" poszlo na oplate karna. "Nappp- leoni " wiecej realizmu niz dyrdymal
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 11.11.2019, 22:24
Kutuzow, ech Kutuzow. Taki z Ciebie Kutuzow, jak ze mnie Napo-leoni. Hehe!
Jeszcze te dyrdymały!
Właśnie dyrdymały. To o czym piszesz dla wielu to dyrdymały. Ludzie w wiekszości nie chcą się więcej nad tymi zawiłościami pochylać, bo mają dosyć swoich problemow. Oczekują zapowiadanego sukcesu. Nie po to na PIS głosowali, by teraz wysłuchiwać kto jest czemu winny, albo kogo zesłać na katorgę, i że wogóle teraz не надо!
Podobno władza będzie czynić cuda! Tak wasz agresywny PR został powszechnie odczytany. Teraz problem. Cudów okazuje się że нет! Tu jest ten cały pies pochowany i teraz cuchnie!
Mar i Anna
Mar i Anna 10.11.2019, 11:01
Defilada żołnierska niech odbędzie się na ul Rejowieckiej i Rampie Brzeskiej z udziałem władz Chełma ,Sasina i całej dobrej zmiany .Ciekawe kiedy wyszli by na prostą w tym marszu niemocy władzy )) Mija Rok Pana Banaszka Prezydentury jak były to i są w ulicach dziury ..Nic się nie dzieje konkretnego , a remonty drobne ulic na jesieni i początku zimy to porażka gdy w lecie nic się nie działo..Liczne nowe departament...wszelakiego zamętu nic nie pomogły )) Koniec wyborczej kiełbasy teraz tylko chude czasy -wygaszać obietnice... bo kryzys idzie ))
demon
demon 08.11.2019, 17:38
a rampa brzeska ,kiedy bedzie wlaczona do normalnego ruchu ?

Pozostałe