Włodawa: Porwie Was ZEW NATURY!

 • 25.07.2019, 14:04 (aktualizacja 25.07.2019, 14:12)
 • DSO
Włodawa: Porwie Was ZEW NATURY!
VI FESTIWAL SZTUK NATURALNYCH ZEW NATURY - WŁODAWA 26-28 LIPCA 2019

Wszystkie wydarzenia Festiwalu są bezpłatne i każdy może czynnie uczestniczyć, a nawet kreować przebieg niektórych wydarzeń. Koncerty i inne wydarzenia festiwalowe odbywać się będą między innymi we Włodawskim Domu Kultury, Amfiteatrze oraz na terenie starej Kaflarni.
    

Festiwal to koncerty, warsztaty, konkursy dla dzieci i dorosłych, wystawy, programy edukacyjne, kino, sport, świetna kuchnia i co najważniejsze niezapomniane emocje oraz wypoczynek na łonie natury! Zew Natury różni się od innych imprez plenerowych. Założeniem festiwalu jest zbliżenie ludzi do siebie, obcowanie z naturą i świetną zabawą. Podczas tego wydarzenia jego uczestnicy będą mogli zrelaksować się korzystając z dobrodziejstw Matki Natury jednocześnie ucząc się o niej i od niej.


RAMOWY PROGRAM

PIĄTEK – 26.07.2019

    
KONCERTY: (AMFITEATR)

 • 17:45 OTWARCIE FESTIWALU
 • 18:00 JANEK PĘCZAK
 • 19:30 WANDA i BANDA
 • 21:45 NEOKLEZ
 • 23:30 STATECZNY LIVE (KAFLARNIA - AFTER PARTY)

SOBOTA - 27.07.2019

 • 12:00 – 17:00 Strefa Bajkowa Kraina dla maluchów -Agencja Raki (kaflarnia)
 • 13:00 – 18:00 Strefa Chill (kaflarnia) – Badminton, Frezbee, relaks (kaflarnia)
 • 13:00 - 14:30 Warsztaty Wiankowe – Grochowianki i Badyle Style (kaflarnia)
 • 14:30 -16:00 Warsztaty Psychologii Naturalnej prowadzenie: Maria Tatara (kaflarnia) 
 • 15:00 -16:30 Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej -warsztaty układania bukietów (kaflarnia)
 • 17:00 – 18:30 Opowieści Amazońskie Emila Witta (kaflarnia)

KONCERTY: (AMFITEATR)

 • 19:00 GOORAL
 • 20:30 CZESŁAW MOZIL SOLO ACT
 • 21:45 CHONABIBE
 • 23:30 STATECZNY LIVE (KAFLARNIA)

NIEDZIELA - 29.07.2018

 • 12:00 – 15:00 Strefa Chill/Sport (kaflarnia) 
 • 12:00 – 15:00 Strefa dla maluchów (kaflarnia)
 • 12:30 – 13:30 Opowieści Amazońskie Emila Witta
 • 13:00 – 15:00 Festiwal Kolorów
 • 13:30 - 15:00 Spacer „Między nami a drzewami” 


1. KONCERTY

 • - CZESŁAW ŚPIEWA
 • - WANDA I BANDA
 • - NEOKLEZ 
 • - JANEK PĘCZAK
 • - CHONABIBE
 • - GOORAL - GÓRNY

2. EDUKACJA/ WARSZTATY

3.1.Warsztaty Produkcji muzycznej prowadzone przez wykwalifikowanego producenta muzycznego i realizatora dźwięku Antoniego Sojkę. Warsztaty będą polegały na wyprodukowaniu utworu muzycznego przy użyciu i zarejestrowaniu dźwięków natury.

3.2. Psychologia natury Warsztaty i zajęcia prowadzone przez Panią psycholog Marię Tatarę, będą odbywały się wyłącznie na łonie natury. Podczas spacerów po lasach, łąkach i polach uczestnicy zajęć, będą mogli poznać tajniki zdrowia psychicznego, które drzemie w zgodzie i harmonii z naturą.

3.3. Warsztaty z recyklingu odbędą się na terenie Włodawy. Instruktor, specjalizujący się w wykorzystywaniu w sztuce przedmiotów powszechnie uznanych za śmieci, zaprezentuje i nauczy uczestników, jak można zrobić coś ciekawego z rzeczy, które na pierwszy rzut oka można wyrzucić. Warsztaty poprowadzi Dorota Jagodzińska – znana między innymi z fantastycznych maskotek „Brzuchy z Waty”. Zajęcia zakończy wystawa stworzonych prac. 

3.4. Warsztaty graffiti prowadzone przez Macieja „Kamera” Szymonowicza.
Projekt ETNOGRAFF tworzą Katarzyna "Katka" i Maciej "Kamer" Szymonowiczowie, którzy podejmują działania artystyczne w przestrzeni pomiędzy starym, a nowym czasem zachowując przy tym postawę współczesnego twórcy ludowego. Ich prace balansują na granicy dźwięku, formy i koloru. W sferze muzycznej związane są z projektami Psio Crew i Gooral. W świecie obrazu jest to dialog współczesnych form twórczości (m.in. graffiti, street art, autorska wycinanka) z postaciami, symbolami i zdobnictwem archaicznego świata kultury ludowej. Jeżeli ktoś zastanawiał się kiedyś nad tym, jak wywieść „street art” w pole, znajdzie odpowiedz sprawdzając instalacje grupy Etnograff zatytułowaną „prace w polu”. Akcja polegała na przeniesieniu miejskiej „sztuki ulicy” w  przestrzeń wiejską, zlokalizowaną na kilku hektarach pola w Ustroniu Jaszowcu. "Prace w polu" to najprawdopodobniej największa tego typyu ingrencja artystyczna przeprowadzona na wsi. Swoją twórczością wspierają także działania na rzecz wolności i przestrzegania praw człowieka w Tybecie. Wraz z Fundacją Klamra, prowadzą cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży pt.: "Graffiti po góralsku”. 

3.5 Grochowianki i Badyle – Warsztaty z Pasją
Grochowianki i Badyle Style powstały z pasji tworzenia i miłości do roślin. Twórczynie, czyli Kasia i Agnieszka z wykształcenia są ogrodniczkami, a hobbistycznie i zawodowo zajęły się florystyką. Inspiracje i materiały do swoich działań czerpią przede wszystkim z natury. Kwiaty, szyszki i wiklina to podstawa prac, którymi ożywiają wnętrza domów na co dzień i od święta. Chętnie prowadzą też warsztaty florystyczne i ogrodnicze, gdzie nawet początkujący mogą spróbować swoich sił w pracy z roślinami. 


3.6. Wyprawowe Opowieści Amazońskie
Emill Witt, młody podróżnik zafascynowany kulturą amazońskich tubylców opowiadać będzie o osobistych doświadczeniach i kontaktach z tubylcami puszczy amazońskiej. Niezbadane wcześniej zakątki i kultury skłoniły go do wielomiesięcznych podróży, podczas których zgłębiał tradycję tego regionu.

3.7 Spacer "Między nami a drzewami" 
Wystawa "Między nami a drzewami" jest efektem projektu fotograficznego, który pokazuje zmiany, jakie zaszły we Włodawie. Zebrane zdjęcia sprzed lat, archiwalne i ze zbiorów osób prywatnych, zestawiono z ich współczesnymi wersjami, aby sprowokować odbiorców do pytań: Czy podoba nam się miejsce, w którym żyjemy? Czy jesteśmy zadowoleni ze zmian, jakie zachodzą w naszym mieście? Czy takiego miasta do życia pragniemy?

Spacer „Między nami a drzewami” - oglądanie wystawy, opowieści o tym, jak powstała, o miejscach i o drzewach. Po wystawie oprowadzą jej organizatorzy, Inicjatywa Lokalna Między Drzewami, a o drzewach w mieście, ich znaczeniu i pielęgnacji opowie gość specjalny - pani dr Edyta Rosłon - Szeryńska, adiunkt Katedry Architektury Krajobrazu SGGW. Po spacerze zapraszamy na spotkanie - rozmowę z gościem specjalnym w Parku Kasztanowym przy cerkwi.

KONCERTY

Zespół Wanda i Banda powstał w 1982 po odejściu z grupy Lombard Wanda Kwietniewska założyła własny zespół, w skład którego weszli doświadczeni muzycy: Marek Raduli (gitara), Jacek Krzaklewski (gitara), Andrzej Tylec (perkusja) i Henryk Baran (gitara basowa). Pod koniec 1983 roku, po odejściu z TSA, na perkusji grał Marek Kapłon. Zespół koncertował zarówno w kraju, m.in. na Rock Arenie w Poznaniu, Rockowisku w Łodzi i Kart Rocku w Jeleniej Górze, jak i za granicą (w NRD i Czechosłowacji).
Debiutancki album z kompozycjami Wandy Kwietniewskiej, Banda i Wanda z 1984, okazał się sukcesem. Zawierał takie hity jak "Nie będę Julią", "Hi-Fi" czy "Chcę zapomnieć" i uzyskał on status złotej płyty. Rok później zespół wydał drugi longplay zatytułowany Mamy czas. Również ten album zdobył popularność, dzięki przebojom "Kochaj mnie miły", "Mamy czas" i "Para goni parę". W 1986 rozpoczęto emisję popularnego wówczas serialu dla dzieci i młodzieży Siedem życzeń, do którego zespół nagrał 9 piosenek, a nawet wystąpił w pierwszym odcinku. Utwór tytułowy z serialu stał się przebojem.
Grupa rozwiązała się w 1986 roku. 
W roku 2000 zespół reaktywował się. Rok później grupa wygrała plebiscyt na przebój Lata z Radiem 2001 premierową piosenką "Te noce są gorące". Pod koniec 2001 roku zespół wydał nowy utwór "Kanonady, galopady". Następnie ukazały się dwie kompilacje z największymi przebojami: w 2003 Platynowa płyta (z premierowym singlem "Kaktus") i w 2005 Złota kolekcja: Hi-Fi (zawierająca nową piosenkę pt. "Fajny numer"). W 2005 roku zespół wydał również singel "Wiruje świat".
W 2006 roku twórczością zespołu zainteresował się DJ Adamus, znany m.in. z programu rozrywkowego Kuby Wojewódzkiego. Dokonał on remiksu piosenki "Hi-Fi", który wdarł się na czołowe pozycje muzycznych list przebojów (pod nowym tytułem "Hi-Fi Superstar"). Również utwór "Nie będę Julią" doczekał się remiksu - przeróbką zajął się duet Kalwi & Remi.
Jesienią 2008 ukazał się długo oczekiwany studyjny album grupy, Z miłości do strun. Znalazło się na nim kilkanaście premierowych piosenek, w tym dwa wspomniane remiksy klubowe. Pierwszą piosenką promującą album zostało nagranie "Nie zmieniajmy się", na drugi singel wybrano utwór "To nie Polska" poruszający problem emigracji, na trzeci - piosenkę "Miłości żar", a na czwarty - "Afryka woła nas". 6 listopada 2009 zespół wydał album z piosenkami z serialu Siedem życzeń, pt. Piosenki z serialu Siedem życzeń. Album promował singel "Głowa do góry".
W maju 2011 roku odbyła się premiera nowej piosenki - "To mój świat". W kwietniu 2013 roku zespół zaprezentował nowy utwór - "Lęk wysokości". Piosenka zapowiadała jubileusz 30-lecia grupy. W kwietniu 2016 miała miejsce premiera kolejnego singla - "Kava (Kawa na śniadanie)".
10 czerwca 2018 na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas koncertu "Od Opola do Opola" Wanda i Banda z rąk Andrzeja Krzywego i Ifi Ude odebrała nagrodę TVP1 z tytułu 35-lecia pracy artystycznej, a za kulisami fotoreporterzy wręczyli nagrodę dziennikarzy akredytowanych przy festiwalu. Statuetka została wręczona na tzw. ściance, na której fotografowane są wszystkie gwiazdy.
Skład zespołu: Wanda Kwietniewska – wokal, Waldemar Szoff – gitara, Marek Tymkoff - gitara, chórki; Dominik Samborski - gitara basowa, Damian Grodziński - perkusja

GOORAL
Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut, nominacje do fryderyków, wygraną na Radio Waves Festiwal i udźwiękowienie filmu Franka Hurleya "South" z 1919roku. 
Wielkim wpływem na twórczość Gooral-a było miejsce, z którego pochodzi - Bielsko-Biała. W połowie lat 90 zakochał się w szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce techno. Szybko zaczął eksperymentować, najpierw z Rafałem Pisowiczem tworząc projekt ETHNO ELECTRO, później zakładając z Maćkiem Szymonowiczem projekt PSIO CREW, a teraz jeszcze szerzej współpracując z kilkunastoma artystami tworząc muzykę tzw "solowego albumu". W nowym projekcie można usłyszeć m.in. górali, muzyków klasycznych i jazzmenów. Debiutancka płyta Gooral-a o nazwie ETHNO ELECTRO ma podsumować, a zarazem ukazać na nowo przestrzeń muzyczną, w której artysta porusza się aktywnie od 2001 roku. Premiera już na początku 2011 r. Prekursor Ethno Electro często wspierany jest scenicznie przez: Jabka na skrzypcach, Bułecke - wokal i Kopę - wizualizacje. Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc co w szczególności można zauważyć na koncertach, których artysta ma na koncie kilkaset. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach: Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska, oraz w wielu polskich i europejskich klubach. W tym roku ukaże się nowy, długo wyczekiwany album „ETNHNO ELECTRO II”!

NEOKLEZ 10-cio lecie zespołu
„Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez „Takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów. Po sukcesie debiutanckiego albumu „Pięć stron świata” młodzi muzycy z Lublina: Stanisław Leszczyński (skrzypce), Damian Szymczak (klarnet), Piotr Tomala (akordeon), Kacper Bardzki (kontrabas), Wojciech Buliński (perkusja), podróżują po zakątkach Polski i Europy prezentując własne spojrzenie na muzykę klezmerską. Własne kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum'n'bass, jazz, funk, rock. Każdy ich koncert, to potężna dawka mocy klezmersko-bałkańskich dźwięków. Materiał z płyty „Manowce” wydanej w 2015 roku zawiera udział gości takich jak: Czesław Mozil, Jan Niezbendny, Ifi Ude, Paprodziad, zespół Chonabibe. Na jesień 2019 roku planowana jest premiera trzeciego albumu NeoKlez „Votum Separatum” z gościnnym udziałem Grubsona, Czesława Mozila, Jareckiego i Paprodziada z zespołu Łąki Łan.

CZESŁAW ŚPIEWA
Czesław Stefan Mozil (ur. 12 kwietnia 1979 w Zabrzu) – polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Współzałożyciel i były członek formacji Tesco Value. 
Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka. Sam Mozil określa swoją muzykę mianem „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”.
Zespół Czesław Śpiewa, czyli duńska, muzyczna armia Czesława Mozila obchodzi w tym roku 10-lecie występów w Polsce. To również 10 lat od wydania płyty „Debiut” , która była jedną z najważniejszych płyty polskiego przemysłu muzycznego ostatnich dwudziestu lat. Dotychczas płyta sprzedała się w liczbie ponad 100.000  egzemplarzy.
„Maszynka do świerkania ‘ oraz ‘ Żaba tonie w betonie” to piosenki , które  weszły już  do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.
Obecna trasa koncertowa , to repertuar w dużej części oparty na płycie „Debiut” ,a także przekrojowa podróż przez kolejne płyty zespołu , czyli „Pop , „Czesław Śpiewa Miłosza” , oraz obie części „Księgi Emigrantów”.

CHONABIBE
Chonabibe to zespół muzyczny założony w 2009 roku w Lublinie. Grupa ma na koncie trzy albumy, świetnie przyjęte przez słuchaczy oraz krytykę: “Migracje” (2014), “Panoramy” (2015) oraz nowatorski album multimedialny z orkiestrą  „Chonabibe & Tomasz Momot Orkiestra na żywo” (2016).
Inspirowani hip hopem, nowoczesną elektroniką czy soulowymi wokalizami tworzą trudny do sklasyfikowania, a jednak bardzo wyrazisty styl. Składają się na niego zaangażowane, polskie teksty, dwa uzupełniające się wokale i muzyka wybiegająca w przyszłość, ale czerpiąca garściami z przeszłości, oparta o żywe instrumenty, wzbogacona samplami, syntezatorami oraz beat-box’em.

JAN PĘCZAK
Janek Pęczak, gitarzysta T.Love, z nowym zespołem, z autorskim programem z nadchodzącej płyty "Jestem" w akustycznych aranżacjach.

Skład zespołu :
Janek Pęczak - wokal, gitara, harmonijka
Cezar Kosman - gitara
Zu Ossowska - bas, wokal
Darek Pepciaq Daniszewski - Cajon, perkusjonalia, wokal
Janek o sobie:
Nadszedł dla mnie czas tworzenia i występowania pod własnym nazwiskiem. Zdecydowanie jestem w tym co teraz, jednak w skrócie streszczę swoją historię. Scena otworzyła się dla mnie w roku 96, kiedy jako niespełna 18letni grający na gitarze człowiek ,wygrałem konkurs w sklepie Zbyszka Hołdysa co zaowocowało występami z zespołami Virtual Jazz Reality i Sto Procent Bawełny. Przez krótki czas grałem w zespole Houk, miałem również zespół Jan Pęczak Trio, który hałasował na jazzowych festiwalach :)
Tę tradycje hałasu podtrzymał przez kilka lat założony z Piotrkiem Zabrodzkim zespół Blast Muzungu. Współpracowałem również z Tadeuszem Sudnikiem. Przez 10 lat od 2007 do 2017 roku grałem na gitarze w T.Love, które zawiesiło koncertową działalność. Trudno powiedzieć dokładnie, ale zagrałem z tym zespołem na pewno ponad 600 koncertów w Polsce i poza nią. Wziąłem udział w nagraniu płyt "Old is gold" i "T.Love", oraz kilku piosenek, które weszły na składanki. Pierwsza z tych płyt zyskała platynę i Fryderyka. W tym czasie wydałem też płytę "13 Months of Sunshine" ze swoim reegae'owym zespołem The Relievers. Zagrałem też na płytach artystów i zespołów: Pan Profeska, Pako Sarr, Sidney Polak, Reggaenerator - Shark-a-taak, LXMP, Revolver(robiłem również mastering płyty Retrolux). Brałem udział przy produkcji "Sweet Love Riddim" Krystiana "K-Jah Walczaka i zaśpiewałem piosenkę "Love is givin' freedom". Pracowałem jako producent przy płycie Poli Rise. Po dwudziestu latach doświadczeń jestem gotowy by przekazywać to co czuję przez swoją twórczość i być w tym w pełni sobą. Odkryłem swoje uczucia i to, że nic nie powstrzymuje mnie by używać słowa i muzyki by je przekazać. Nie interesuje mnie perfekcyjna zafoliowana forma z doskonale strojącymi wokalami i wojskowo równym graniem. Stawiam na prawdę. W niej mi dobrze. Może też Wam będzie w niej dobrze :) Zapraszam do mojego świata. Janek Pęczak, gitarzysta T.Love, z nowym zespołem, z autorskim programem z nadchodzącej płyty "Jestem" w akustycznych aranżacjach.

Strefa Aktywna
- Strefa Chill 
Jest to strefa dedykowana aktywnej grupie uczestników, którym nuda jest obca. Będzie można zarówno zrelaksować się na wygodnych leżakach czy biernie uczestniczyć w grach i zabawach sportowych, wykorzystujących między innymi: (badminton, frezbee, siatkówkę czy  piłkę nożną).


Turystyka Ekstremalna 

"Włodek "Paprodziad" Dembowski zabiera uczestników festiwalu na niekonwencjonalny spacer. On, założyciel Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej, tekściarz i wokalista zespołów Łąki Łan, November Projekt, Dziady Kazimierskie, znajdzie nową technikę przeprawy przez nieznane tereny Włodawy. Można po barierce, rurze, przęśle, przez las, rzekę i nieodkryte bagno. Wszystko zależy od odwagi i znajomości tej ścieżki turystycznej. Skręcicie ze ścieżki wydeptywanej rytualnie każdego dnia, tygodnia, miesiąca. Pójdziecie w nieznaną, która nie wydawała się Wam dotąd kusząca. "

Crossfit w terenie    

CrossFit – program treningu siłowego i kondycyjnego, który opiera się na wzroście dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych uznanych przez specjalistów. Podczas ćwiczeń rozwija się siłę i masę mięśni, aby wzmocnić siłę ruchu mięśni w życiu realnym. Warsztaty treningowe przeprowadzone będą na świeżym powietrzu z wykorzystaniem tego co dała matka natura.

Kajaki (spływ) Plener malarski 

Plener malarski z Katarzyną Jóźwiak. Absolwentką wydziału artystycznego UMCS. 


-  wystawy malarskie (zorganizowane przez Dom Kultury I lokalnych artystów)
- warsztaty fotografii plenerowej (Dom Kultury i lokalni artyści)

WARSZTATY TAŃCA LUDOWEGO
Warsztaty tańca ludowego, połączone z pokazem,  mają na celu zapoznanie ludzi z podstawowymi krokami oraz wiedzą dotyczącą kultury, tradycji i wspólnych zabaw ludności Polskiej. 
Zajęcia przeprowadzone będą przez dyplomowanych instruktorów, którzy aktywnie prowadzą tańczą jak i prowadzą zespoły ludowe w naszym regionie.


Strefa dziecięca plus zajęcia sportowe

 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe