Chełm: PKP planuje nowy wygląd dworca Chełm Główny

  • 24.01.2019, 08:44
  • DSO
Chełm: PKP planuje nowy wygląd dworca Chełm Główny
Chełmski dworzec PKP czekają kolejne zmiany. Dworzec ma zostać - przede wszystkim - dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstanie nowa klatka schodowa z windą na piętro oraz powierzchnia dla pracowników Straży Ochrony Kolei.

W planach jest też m.in. rozbiórka wolno stojącego budynku administracyjnego oraz budowa wiaty rowerowej przylegającej do dworca. Spółka PKP szuka obecnie firmy, która przygotuje projekt inwestycji.

Przypominamy, że jesienią ubiegłego roku przebudowę placu dworcowego w Chełmie zakończyło miasto. Powstały wtedy nowe chodniki oraz kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Na placu - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - nie stanął natomiast zabytkowy parowóz. Zgody nie wyraziły władze kolei - tłumacząc swoją decyzję - względami bezpieczeństwa. Inwestycja była finansowana z funduszy unijnych.

Z kolei ostatnia modernizacja budynku dworca głównego w Chełmie zakończyła się w 2001 roku.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe