Chełm: Zadłużenie miasta wynosi 162,5 mln złotych

  • 18.12.2018, 12:38
  • DSO
Chełm: Zadłużenie miasta wynosi 162,5 mln złotych
Prezydent Jakub Banaszek podał kwotę zadłużenia miasta wyliczoną na 30 listopada. Wynosi ono 162 miliony 500 tysięcy złotych. Spośród 42 miast województwa lubelskiego Chełm zajmuje drugie miejsce pod względem zadłużenia. Jak wypada Biała Podlaska i Zamość? Odpowiednio 69,5 mln i 64,4 mln.

W związku z tym w mieście planowane są spore oszczędności. Prezydent Banaszek zapowiedział, że wraz ze skarbnik miasta zamierza podjąć działania zmierzające do restrukturyzacji długu i wdrożenie programu naprawczego. Ratusz chce między innymi podjąć rozmowy z potencjalnymi bankami, które będą mogły miastu w tym pomóc. 

Według prezydenta Banaszka sporą część zadłużenia generują tzw. wydatki bieżące stąd decyzja wprowadzenia oszczędności. Między innymi zamierzane jest zmniejszyć prenumeratę prasy do kilku tytułów, oszczędności mają też dotyczyć  kierownictwa urzędu, wszystkie umowy np. zakupu ciast będą radykalnie ucinane. 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
eska
eska 18.12.2018, 14:41
Oprócz drastycznych cięć na ciastach, ja bym jeszcze parówkowym skrytożercom powiedział stanowcze NIE!
Reżyser
Reżyser 24.12.2018, 15:24
I ogolić mi to całe towarzystwo!!

Pozostałe