Wciąż nie ma wykonawcy pasa startowego w Depułtyczach Królewskich

  • 09.11.2018, 12:49
  • DSO
Wciąż nie ma wykonawcy pasa startowego w Depułtyczach Królewskich
Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie ciągle nie udało się znaleźć firmy, która zaprojektuje i wybuduje pas startowy dla samolotów w Depułtyczach Królewskich. Uczelnia ogłosiła trzeci już przetarg dotyczący tej inwestycji.

Do drugiego przetargu zgłosiły się cztery firmy - dwie z naszego regionu, jedna z Białegostoku i jedna z Warszawy, ale kwoty, jakich zażądali oferenci znacznie przekraczały budżet inwestycji. Podobnie było za pierwszym razem.

Mówi rektor uczelni, prof. Arkadiusza Tofil:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy, że pas startowy w Depułtyczach Królewskich ma mieć długość 1020 metrów - wystarczająco, żeby prowadzić tam szkolenia pilotów, ale też umożliwić lądowanie cięższym samolotom.

Planowo, inwestycja ma się zakończyć w 2021 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to 24 mln złotych,

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe