Chełm: Prawie 3 mln długu mieszkańców ChSM

  • 15.10.2018, 14:15 (aktualizacja 15.10.2018, 14:23)
  • DSO
Chełm: Prawie 3 mln długu mieszkańców ChSM
Na blisko 3 miliony złotych z tytułu niezapłaconego czynszu zalegają spółdzielcy Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dług większości z nich powstał w okresie od 1 do 6 miesięcy. Ale są też tacy, którzy nie płacą już ponad rok. Takich osób jest około 80.

Należności te są dochodzone na drodze postępowania egzekucyjnego. Nieuczciwi spółdzielcy muszą się też liczyć z odcięciem ciepłej wody, wpisaniem do krajowego rejestru dłużników i wpisaniem długu do hipotek przymusowych w księdze wieczystej mieszkania. Jeżeli takiej nie ma występuje do sądu o przymusowe założenie Księgi Wieczyste. Do tego rada nadzorcza na wniosek zarządu ChSM może podjąć uchwałę w sprawie wszczęcia przymusowej licytacji mieszkań. Choć to ostateczność, kilka takich licytacji już miało miejsce. 
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe