Chełm: Zarabiając więcej, tracimy 500+ na pierwsze dziecko

  • 05.09.2018, 09:56 (aktualizacja 05.09.2018, 10:02)
  • DSO
Chełm: Zarabiając więcej, tracimy 500+ na pierwsze dziecko
Jak się okazuje, Polacy - w tym chełmianie, zarabiają coraz więcej, a to przekłada się na mniejszą liczbę świadczeń 500+ wypłacanych na pierwsze dziecko.

Z zasiłkiem musiały się też pożegnać rodziny z naszego regionu. Mówi Urszula Gralewicz - z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak poinformowali nas miejscy urzędnicy, 20 rodzin zrezygnowało z pobierania 500+ ze względu na zmianę miejsca zamieszkania. Przez miniony rok chełmski MOPR wypłacił świadczenie ponad 3,5 tys. rodzin - z czego prawie 2300 - dostało pieniądze na pierwsze i jedyne dziecko.

Przypominamy, że 500 Plus na pierwsze dziecko przysługuje tylko w tych rodzinach, w których dochód na głowę nie przekracza 800 zł. Jeśli jest wyższy choćby o złotówkę, zasiłek się nie należy.

W ciągu ostatniego roku - w całym kraju - ze świadczeniem musiało się pożegnać 156 tys. rodzin z jedynakami.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe