PWSZ unieważnił przetarg na zaprojektowanie i budowę pasa startowego

  • 06.08.2018, 12:51 (aktualizacja 06.08.2018, 12:53)
PWSZ unieważnił przetarg na zaprojektowanie i budowę pasa startowego
Ceny jakich zażądali oferenci, przekraczają budżet inwestycji planowanej w Depułtyczach Królewskich.

Nie udało się znaleźć firmy, która zajmie się zaprojektowaniem i budową betonowego pasa startowego dla samolotów w Depułtyczach Królewskich. Uczelnia unieważniła, ogłoszony pod koniec lipca przetarg.

Do konkursu stanęło cztery firmy. Jak powiedział nam prof. Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej uczelni "ceny, jakich zażądały za swoją pracę przekraczały budżet przeznaczony na tę inwestycję". Władze uczelni się jednak nie poddają - kolejny przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Przypomnijmy, betonowy pas startowy w Depułtyczach Królewskich będzie miał długość 1020 metrów - wystarczająco, żeby prowadzić tam szkolenia pilotów, ale też umożliwić lądowanie cięższym samolotom.

Planowo, inwestycja ma się zakończyć w 2021 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to 24 mln złotych.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe