Sobota, 23.03.2019

Z 'Galerią Chełmską' jak zwykle... znów przesunięto termin otwarcia.

  • 12.07.2018, 11:26 (aktualizacja 12.07.2018 11:36)
  • DSO
Z 'Galerią Chełmską' jak zwykle... znów przesunięto termin otwarcia.
Na stronie inwestora widnieje 'optymistyczny' przekaz: "Już w 2019 roku otworzy się nowe centrum handlowe realizowane przez Acteeum – Galeria Chełm. Szczególny potencjał Chełma i okolic, świetna lokalizacja w doskonałym punkcie miasta i atrakcyjny mix najemców stanowią o wyjątkowości tego projektu. Galeria Chełm będzie oferowała klientom 55 sklepów na powierzchni najmu 17,5 tys. mkw. oraz ponad 500 miejsc parkingowych."...

Przypominamy, że poprzednio również przesunięto termin otwarcia:

Inwestor przesunął termin otwarcia Galerii Chełm - z IV kwartału bieżącego roku, na wiosnę 2019 roku. Powód? Jak powiedział nam Mariusz Kowalczyk z firmy ACTEEUM Central Europe, 'Koniec roku to nie najlepszy moment na wielkie otwarcie, bo jest Boże Narodzenie, a potem Sylwester'.

⇒ Już nie 2018 a 2019 rok. Otwarcie Galerii Chełmskiej przesuwa się w czasie...

W informacji na stronie retail.net czytamy dalej:

"Projekt zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.

Chełm – idealna lokalizacja dla centrum handlowego

Chełm stanowi wyjątkowe miejsce dla nowego centrum handlowego. Jest to obecnie jedyne w Polsce byłe miasto wojewódzkie bez galerii handlowej. Charakteryzuje się także imponującą strefą zasięgu, obejmującą blisko 300 tys. mieszkańców w obszarze dojazdu do 45 minut. Co więcej, strefa zasięgu jest znacząco wzmocniona poprzez potencjał ruchu przygranicznego z nieodległą Ukrainą i Białorusią.

Działka, na której powstanie Galeria Chełm to kolejny atut projektu. Zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), nieopodal Ronda Dmowskiego. Jest to doskonale skomunikowane miejsce, stanowiące główny węzeł komunikacyjny miasta.

Wyczekiwane centrum handlowe

Wielu najemców, zarówno marek polskich, jak i międzynarodowych, od dawna oczekiwało możliwości otwarcia swoich salonów w tym punkcie miasta.

Mieszkańcy Chełma oraz regionu także od dłuższego czasu oczekują na powstanie tu nowoczesnego centrum handlowego, które pozwoliłoby dokonać różnorodnych zakupów oraz atrakcyjnie spędzić wolny czas bez konieczności podróży do odległego o 70 km Lublina. Wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Chełm złożony został 27 kwietnia 2018 roku i niebawem oczekiwane jest uzyskanie ostatecznego dokumentu i rozpoczęcie budowy.

Planowane otwarcie już w II połowie 2019

Projekt budowy Galerii Chełm objęty jest podpisaną już umową joint venture między Acteeum oraz znanym, międzynarodowym inwestorem działającym w siedmiu europejskich krajach. Przygotowany też jest już proces realizacji projektu, którego planowane otwarcie nastąpi w II połowie 2019 roku.

Idealny mix najemców

Galeria Chełm zapewni doskonałe portfolio najemców stanowiących balans w zakresie znanych tak światowych, jak i międzynarodowych sieci oraz szyldów lokalnych, rozpoznawalnych w danym mieście czy regionie i będących często lokalnymi fenomenami. Na półtora roku przed otwarciem skomercjalizowano już 68 proc. powierzchni najmu. Celem firmy jest kontynuowanie sukcesu, jaki odnosi w procesie wynajmu kolejnych projektów. Doskonałym tego potwierdzeniem była otwarta w październiku ubiegłego roku galeria VIVO! Krosno, gdzie na dzień otwarcia został osiągnięty 100 proc. poziom najmu.

– Proces komercjalizacji centrum handlowego jest obok lokalizacji obiektu i formatu odpowiadającego potrzebom mieszkańców w strefie jego oddziaływania najważniejszym z czynników stanowiącym o przyszłym sukcesie projektu – mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

Wieloletnie doświadczenie

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi i firmami rodzinnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe."

Wygląda na to, że 'legenda' o chełmskiej galerii będzie wiecznie żywa.

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe