Marszałek chce wybić wszystkie dziki. W Europie!

  • 26.06.2018, 10:49
  • DSO
Marszałek chce wybić wszystkie dziki. W Europie!
Marszałek województwa lubelskiego ma pomysł na ASF. Chce wybić niemal wszystkie dziki w Europie.

"- Zaproponowałem stworzenie w Europie enklawy przechowania zasobów genetycznych dzika, pod nadzorem i ścisłym monitoringiem, dla zachowania tego gatunku oraz odstrzał całej populacji dzika we wszystkich krajach" - w ten sposób marszałek woj. lubelskiego Sławomir Sosnowski chce walczyć z Afrykańskim Pomorem Świń. 

Sosnowski 19 czerwca w Parlamencie Europejskim powiedział, że problem z ASF to "nie jest już tylko sprawa Polski i województwa lubelskiego". Propozycja z jego ust padła podczas seminarium "Afrykański Pomór Świń - wkrótce w całej Europie?".  "- Moim zdaniem to już jest stan klęski. Dodatkowo sytuację komplikuje fakt, że rząd nie ma pomysłu i środków na walkę z tą chorobą". Teraz marszałek chce przedstawić pomysł na posiedzeniu Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii Europejskiego Komitetu Regionów w Budapeszcie. Rozwiązanie popiera także Lubelska Izba Rolnicza

Do tej pory w naszym kraju stwierdzono już ponad 130 ognisk tej choroby, która bardzo łatwo się rozprzestrzenia. W naszym regionie ostatnie duże ogniska stwierdzono w gminie Dorohusk, gdzie, w jednym z gospodarstw wybito i zutylizowano 1120 świń.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe