Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Aktualności

Reklama
Kartka dla obrońców granic
Kartka dla obrońców granic
Już niebawem setki laurek, kartek i rysunków od dzieci i młodzieży z lubelskich szkół trafi do żołnierzy oraz funkcjonariuszy zaangażowanych w obronę wschodniej granicy Polski. Jak podkreśla WOT, w obliczu aktualnych wydarzeń takie podziękowania i wyrazy wsparcia od najmłodszych są szczególnie ważne dla służb mundurowych. 26.11.2021 10:23    1
Chełm: MotoMikołaje pojadą z prezentami dla najmłodszych
Chełm: MotoMikołaje pojadą z prezentami dla najmłodszych
5 grudnia Plac Łuczkowskiego zapełni się motocyklistami w czerwonych strojach i w białym brodach. Wszystko w ramach kolejnej edycji MotoMikołajów organizowanych przez Stowarzyszenie Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu. 25.11.2021 11:56
Nie miał odblasków i zginął potrącony przez samochód
Nie miał odblasków i zginął potrącony przez samochód
Do dwóch wypadków z udziałem pieszych doszło wczoraj (23 listopada) w powiecie chełmskim. W Buśnie 50-latek kierujący dostawczym Volkswagenem śmiertelnie potrącił 61-letniego pieszego. Natomiast w miejscowości Łowcza-Kolonia kierujący Fiatem Ducato na prostym odcinku drogi potrącił pieszego 30-latka, który poruszał się niewłaściwą stroną drogi. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. 24.11.2021 12:29
Chełmska pediatra zmaga się z nowotworem - trwa zbiórka na jej leczenie
Chełmska pediatra zmaga się z nowotworem - trwa zbiórka na jej leczenie
Renata Kot-Surma ma 60 lat i jest lekarzem. W maju tego roku zdiagnozowano u niej złośliwego guza mózgu. Przeszła już leczenie neurochirurgiczne, ma za sobą też radioterapię i chemioterapię. 24.11.2021 06:39    3    7
Dowódca WOT powołał Grupę Zadaniową „Honor”
Dowódca WOT powołał Grupę Zadaniową „Honor”
Misją Grupy Zadaniowej "Honor" jest obrona dobrego imienia żołnierzy Obrony Terytorialnej. Treści szkalujące będą poddane natychmiastowej kwalifikacji czynu i z odpowiednim wnioskiem oddane do sądu. 23.11.2021 13:05    1    2
Włodawa: Policjanci pomogli bezdomnemu
Włodawa: Policjanci pomogli bezdomnemu
Minionej nocy włodawscy policjanci interweniowali wobec 57-latka, który zgłosił, że jest mu zimno i żeby mu pomóc. Mundurowi udzielili mu pomocy i zabrali do komendy. Apelujemy, aby nie pozostać obojętnym na los drugiego człowieka i informować służby kiedy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. 23.11.2021 12:21
Pierwszeństwo pieszych w praktyce - czy nowe przepisy odnoszą skutek?
Pierwszeństwo pieszych w praktyce - czy nowe przepisy odnoszą skutek?
Ustępowanie pierwszeństwa pieszym przed przejściem to od kilku miesięcy obowiązek kierowców. Choć początkowo wielu zmotoryzowanych miało obawy, że przechodnie nie zaczną w ten sposób prowokować groźnych sytuacji, to okazało się, że sami zaczęli uważniej patrzeć na pasy oraz rozglądać się w ich pobliżu. Krótko mówiąc, przepisy odnoszą pozytywny skutek. 22.11.2021 09:20    1
Policja poszukuje kobiet pokrzywdzonych przez stomatologa
Policja poszukuje kobiet pokrzywdzonych przez stomatologa
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie poszukują osób, które mogły zostać doprowadzone do czynności seksualnych przez jednego ze stomatologów. Mężczyzna został zatrzymany w sierpniu po zgłoszeniu jednej z mieszkanek Lublina. Obecnie przebywa w tymczasowym areszcie. Z ustaleń wynika, że podejrzany przyjmował także na terenie powiatu chełmskiego, a osoby pokrzywdzone mogą pochodzić z różnych części województwa. 22.11.2021 09:10
Wpadł w poślizg i... pionowo uderzył w słup
Wpadł w poślizg i... pionowo uderzył w słup
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czwartek (18 listopada) w Toczyskach. Kierowany przez 18-latka volkswagen passat na łuku wypadł z drogi, ściął metalowe ogrodzenie, uderzył w drzewo, kończąc jazdę na elektrycznym słupie w pozycji pionowej. Na szczęście kierujący nie odniósł obrażeń. Mężczyzna posiadał prawo jazdy od sierpnia tego roku. W chwili zdarzenia był trzeźwy i nie przewoził pasażerów. Za swój czyn został ukarany wysokim mandatem. 19.11.2021 13:23    2
Dronem w piratów drogowych - posypały się mandaty [VIDEO]
Dronem w piratów drogowych - posypały się mandaty [VIDEO]
Policyjny dron został po raz kolejny wykorzystany na terenie powiatu krasnostawskiego podczas kontroli drogowych na DK-17. Tylko w ciągu 2,5 godziny pracy ujawnił aż 13 wykroczeń drogowych. Większość kierujących wyprzedzała inne pojazdy w miejscu niedozwolonym i używała telefonu komórkowego podczas jazdy. 18.11.2021 12:47    1    1
Gm. Ruda-Huta: Zatrzymana za nielegalny tytoń
Gm. Ruda-Huta: Zatrzymana za nielegalny tytoń
48-letnia mieszkanka gminy Ruda Huta odpowie za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego zezwolenia. W miejscu jej zamieszkania policjanci znaleźli między innymi tytoń, wyprodukowane papierosy oraz sprzęt służący do ich wytwarzania. Kobieta usłyszała już zarzuty. 18.11.2021 10:29
Włodawa: Nie odwołał interwencji, bo... pił alkohol
Włodawa: Nie odwołał interwencji, bo... pił alkohol
Dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który powiadomił, że zgubił się w lesie. Sytuacja wyglądała poważnie, ponieważ był późny wieczór. Po intensywnych poszukiwaniach policjanci znaleźli 30-letniego zgłaszającego. Jak się okazało mężczyzna znalazł drogę do swojego znajomego, natomiast nie zadzwonił odwołać interwencji, bo pił alkohol. 17.11.2021 13:01
Gm. Wierzbica: Tragiczny w skutkach pożar domu - w pogorzelisku znaleziono zwłoki
Gm. Wierzbica: Tragiczny w skutkach pożar domu - w pogorzelisku znaleziono zwłoki
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dzisiaj w nocy w gminie Wierzbica. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli w pogorzelisku zwęglone zwłoki. Na miejscu prowadzone są oględziny z udziałem prokuratora i biegłego z zakresu pożarnictwa. 17.11.2021 11:31
Lubelscy Terytorialsi wyruszyli na poligon
Lubelscy Terytorialsi wyruszyli na poligon
W poniedziałek (15 listopada) blisko 200 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT rozpoczęło ostatnie w tym roku szkolenie na poligonie w Nowej Dębie. 17.11.2021 09:50    1
Więźniowie wesprą leśników w pracach porządkowych
Więźniowie wesprą leśników w pracach porządkowych
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie podpisała porozumienie ze służbą więzienną, którego rezultatem będzie pomoc leśnikom w wykonywaniu ich obowiązków. 17.11.2021 09:31    1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marzena Treść komentarza: Pilna zbiórka!!! Pomóżmy Szymkowi to jego jedyna szansa na leczenie🙏 Data dodania komentarza: 18.06.2026, 11:34 Źródło komentarza: Pomoc z regionu dla Szymonka Zelenta - Witamina FM Autor komentarza: Jerzy Stocki Treść komentarza: Super impreza, będę i udostępniam. Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:22 Źródło komentarza: Konrad Chudoba - prezes Stowarzyszenia Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu Autor komentarza: Eziababcia Treść komentarza: Gratulacje dla Mai i całej rodzinki, jako chełmianka jestem dumna, że takie super rodziny mieszkają w Chełmie. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 09:56 Źródło komentarza: Bez korzeni nie zakwitniesz. O rodzinnych więzach i genealogicznych odkryciach. Chełmska laureatka ogólnopolskiego konkursu Autor komentarza: Marta Treść komentarza: Bardzo dziękuję za tę rozmowę! To ogromna radość usiąść po drugiej stronie mikrofonu pasjonatki szycia. Ewidentnie nadawałyśmy na tych samych falach - dosłownie i przenośni. Pani Kingo niech Pani szyje i polecam wykroje na miarę od WearMeup.Club :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 09:43 Źródło komentarza: Rozmowa z Martą Zagożdżon z WearMeUp.Club Autor komentarza: Spinofonia Treść komentarza: Bardzo dziękujemy i polecamy radio! Spinofonia Data dodania komentarza: 27.04.2026, 14:08 Źródło komentarza: Wieczorna ROCKosfera #414 - przegląd nowinek i odkryć muzycznych Autor komentarza: Hubert Treść komentarza: Super,dziekuje. Pozdrawiam Hubert W. Data dodania komentarza: 26.04.2026, 14:35 Źródło komentarza: Natura kwitnie! - 25.04.2026 - Pozytywka
Reklama
Reklama
test