Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama Stachniuk Optyk

Kody promocyjne na zakupy w Internecie

Polacy uwielbiają promocje – według badań, jedynie 3% rodzimych konsumentów dokonuje zakupów w ogóle nie zwracając uwagi na obowiązujące w danej chwili promocje i oferty specjalne. Jedną z najpopularniejszych form promocji są kody promocyjne – z ich użyciem można kupić właściwie wszystko, a także ubezpieczyć auto, założyć konto w banku czy… postawić zakład u legalnych bukmacherów.
Kody promocyjne na zakupy w Internecie

Zgodnie z wynikiem badania „E-commerce w Polsce 2019” aż 62% Polaków regularnie kupuje w sieci – oczywiście trzeba mieć świadomość, że w 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa i związanych z tym ograniczeń w handlu stacjonarnym wskaźniki te mogą być jeszcze wyższe. Najczęściej przez Internet kupujemy odzież, obuwie, płyty, książki i kosmetyki.

Z drugiej strony, Polacy podczas codziennych zakupów, również w sieci, polują na promocje. Przyznaje się do tego aż 97% rodzimych konsumentów, przy czym część z nich obserwuje, co w danym momencie można kupić na wyprzedaży, inni aktywnie wyszukują informacji o promocjach, a jeszcze inni najchętniej korzystają z rabatów dla stałych klientów.

Oba te trendy – a więc coraz większą popularność zakupów w sieci oraz częste korzystanie z promocji – łączą kody promocyjne na internetowe zakupy. Co trzeba o nich wiedzieć?

Kod promocyjny – co to jest?

Kod promocyjny to nic innego, jak ściśle określony ciąg liter i/lub cyfr, czasami nawet konkretne słowo, które należy wpisać w odpowiednie pole przed sfinalizowaniem zakupu w sklepie internetowym – najczęściej przed dokonaniem płatności. Pozwala to na uzyskanie rabatu procentowego lub kwotowego, czasami uprawnia do darmowej dostawy albo otrzymania atrakcyjnego gratisu.

Gdzie szukać kodów promocyjnych i rabatów na zakupy w Internecie? Oczywiście w sieci. Sklepy i firmy podają je na swoich stronach internetowych czy w mediach społecznościowych, bywają one rozsyłane w newsletterach, istnieją nawet wyspecjalizowane serwisy internetowe, które zajmują się pośredniczeniem między markami a konsumentami, udostępniając im kody (np. www.groupon.com/coupons/amazon)

Kody promocyjne na zakupy w Internecie dotyczą właściwie każdej branży. Z kodem można zrobić zakupy spożywcze on-line, kupić perfumy, kosmetyki, książki, płyty, ubrania czy obuwie. Kody promocyjne udostępniają klientom restauracje, i to zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Dla przykładu – jedna z chełmińskich pizzerii regularnie udostępnia na swoim Facebooku kody promocyjne, które wpisane w odpowiednie pole podczas składania zamówienia on-line uprawniają do otrzymania 10% rabatu na zamówienie.

To oczywiście nie wszystko. Specjalne kody promocyjne (www.legalsport.pl/kod-promocyjny) przygotowują dla klientów firmy turystyczne, ubezpieczeniowe, banki, salony SPA, a nawet legalni bukmacherzy. W ich przypadku kod bonusowy pozwala np. otrzymać darmowy zakład, czyli pewną określoną kwotę pieniędzy, którą następnie gracz przeznacza na obstawienie kuponu. Przykładem takiego kodu bonusowego jest kod LEGALSPORT, który działa u wszystkich legalnych bukmacherów, powiększając dostępne u nich bonusy powitalne.

Kupujemy na co dzień podstawową żywność, środki czystości, odzież czy obuwie. Lubimy czasem nabyć ciekawą książkę albo płytę ważnego dla nas artysty. Jeździmy na wakacje, korzystamy z usług banków, czasami typujemy wyniki meczów u legalnych bukmacherów internetowych. We wszystkich tych sytuacjach sprawdzają się kody promocyjne – dzięki nim można oszczędzać, i to naprawdę sporo. Więcej ciekawych informacji w sekcji Reportaże.

Hazard może uzależniać. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji polskiego Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Jeśli chcesz obstawiać zakłady, rób to wyłącznie u legalnych bukmacherów. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zakupulka 17.12.2020 11:00
Mi się ostatnio w jednym ze znanych sklepów sportowych udało się dostać fajny bon na 20 zł - szkoda tylko ze taki krótki termin dają na jego wykorzystanie - 3 m-ce - w przypadku pandemii powinni to trochę wydłużyć.

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test