Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Włodawa: Koronawirus w szkole - 79 osób na kwarantannie

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie poinformowała o nowym ognisku covid-19 w naszym regionie. Chodzi o Szkołę Podstawową nr 3 we Włodawie. Koronawirusa potwierdzono tam u 5 osób, jednego nauczyciela i czterech pracowników administracyjno-gospodarczych.
Włodawa: Koronawirus w szkole - 79 osób na kwarantannie

 Aż 79 osób trafiło na kwarantannę. Są to wyłącznie osoby dorosłe, pracownicy szkoły i ich rodziny, a nie uczniowie. Decyzje o ewentualnej nauce zdalnej zapadną po otrzymaniu kolejnych wyników badań. 

Obecnie w woj. lubelskim trzy placówki oświatowej pracują wyłącznie w trybie zdalnym, są to: przedszkole samorządowe w Jastkowie, szkoła specjalna w Tomaszowie Lubelskim oraz Zespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim. Kolejnych 16 szkół pracuje w systemie hybrydowym, co oznacza, że tylko część klas uczy się online. 

W całym kraju zdalnie lub hybrydowo pracuje już ponad 400 placówek oświatowych. Ministerstwo Edukacji komentuje, że liczba placówek korzystających z epidemicznych procedur - odzwierciedla skalę zakażeń w kraju. A tych gwałtownie przybywa. Tylko w tym tygodniu na Lubelszczyźnie na covid-19 zachorowało prawie 120 osób.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

xyz 06.10.2020 16:05
No i jesteś w rzeczywiści PROSTYM chłopem ze wsi mimo zamieszkiwania w mieście, do tego małorolnym - mentalnie na 100%. Tego żadna szkoła, czy nawet tytuły naukowe nie są w stanie zmienić. Mogą jedynie dobrze zamaskować. Nie trzeba tego udowadniać, to się samo udowadnia. "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Dobrze choć, że nie wszystkich z nowych pokoleń to dotyczy. Jestem pewien, że co najmniej połowę tego co tutaj wypisuję, nie bierzesz pod uwagę. Mało tego, nie zwracasz uwagi na to co sam piszesz. Ruska mowa nie jest potrzebna? To skąd to twoje przekonanie, że Lubelszczyzna, Opolszczyzna to są rusycyzmy? Ktoś ci powiedział, czy wyczytałeś? Może znasz ją? Skąd? Jeżeli masz takie wstrętny na podłożu kulturowym, to w takim układzie proponuję ci nigdy w życiu nie jeść więcej pierogów ruskich. Tak, ruskich, nie rosyjskich. Wiesz skąd się wywodzą chłopku - roztropku? Na pewno nie z Rosji. Poszukaj, wysil się nieco. Chyba warto wiedzieć do się zjada. ? Ponad to, kiedyś mądra pani od j. rosyjskiego w szkole mówiła nam: uczcie się go, to może się wam przydać. Oni (Rosjanie) nigdy nie byli nam szczerze przyjaźni. Warto rozumieć, co ma taki do powiedzenia. Nieraz można wiele ocalić.

xyz 06.10.2020 10:15
Wszystko powoli składa się w całość... Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to w poprzednim moim poście jest wyraz , dopuszczający w swym znaczeniu inne przykłady. Czy bredzę? Stanowczo nie. Jeżeli nie chce ci się szukać informacji, to dwa słowa na ten temat. Walkę z rzeczywistym kołtunem, jako uznaną wówczas chorobą, jednocześnie związanym z tym silnie ugruntowanym przesądem, rozpoczęto gdzieś w połowie XIX wieku. Ten rzeczywisty kołtun i związane z nim zabobony dotyczyły właśnie chłopstwa i biedoty. To raz. Dwa. Samo już pojęcie ce***ące zachowawczość, nietolerancyjność, trzymajanie się ugruntowanych przyzwyczajeń, czyli wypisz wymaluj zaściankowej, KOŁTUŃSKIEJ mentalności, wzięli na warsztat pisarze epoki pozytywizmu i rozszerzyli na warstwę mieszczańską. Dostało się wcale nie mniej i tej wycacanej arystokracji - Lalka Prusa. Kołtunerię chyba najcelniej określił w swoim słowniku Doroszewski. XIX - XXI wiek - niby szmat czasu, ale ludziska tacy sami. I to by było na tyle...

xyz 06.10.2020 10:19
Coś jakiś słaby ten algorytm eliminacji wulgaryzmów. Całkiem przyzwoity wyraz, a go wycięło?

xyz 05.10.2020 23:27
No to chyba mamy klasyczny przykład kołtuństwa w wykonaniu chełmianina n. Zjawisko szczególnie charakterystyczne dla XIX wiecznego mieszczaństwa, eksponowane znakomicie w twórczości Zapolskiej, czy Prusa. W każdym razie to nic dobrego taki hamulcowy...

Chełmianin N 06.10.2020 08:15
Bredzisz o XIX-wiecznym kołtuństwie. Ja jestem prosty chłop ze wsi, małorolny, z czworaków dworskich, co dzięki komunie dostał się do miasta.

xyz 05.10.2020 20:26
Odpowiedz na pytanie Saszka: czym byś się zajął, gdybyś wreszcie osiągnął swój cel odnośnie tej naszej poczciwej Lubelszczyzny?

Chełmianin N 05.10.2020 17:19
Wiele razy stanowisko prawne, naukowe czytałeś,ale do dziś nie zmądrzałeś!!!

xyz 05.10.2020 16:29
No i KOSMITA z ciebie. Tylko nie okalecz się gdzie jeszcze przez to, że nikt od tej chwili jak to było wcześniej, nie będzie zwracał uwagi na twoją chorobliwą manię i drętwe wpisy. Szkoda na ciebie czasu. Nudny jesteś.

Chełmianin N 04.10.2020 20:00
Prawo jest prawem!! Otępienie!!!!

xyz 05.10.2020 05:41
Pewnego razu, za górkami, za laskami itp., na dzikim zachodzie..., ? znaczy po wyzwoleniu na tzw. "ziemiach odzyskanych" wybuchła kolejna wojna, choć jedna ledwie była skończona. Wojna o kota! Pomijając drastyczne (najbardziej dla kota!) szczegóły konfliktu, myślę że najwłaściwszym komentarzem do tego ostatniego twojego sucharowego posta Saszka będzie to, co powiedziała wtedy stara Pawlakowa ( dokładając synowi do świątecznego ubrania jako główny argument w sprawie sądowej - dwa granaty ) : "Sąd, sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie!". - "Sami Swoi", reż. S. Chęciński

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test