Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

BLIŻEJ KULTURY (odc. 369) - „Opowieści woskiem pisane... Pisanki lubelskie”

10 marca w siedzibie Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Lubelskiej 56a odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy czasowej poświęconej regionalnej twórczości wielkanocnej.
10 marca w siedzibie Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Lubelskiej 56a odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy.
10 marca w siedzibie Muzeum Ziemi Chełmskiej przy ul. Lubelskiej 56a odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy.

Źródło: Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie

Ekspozycja zatytułowana „Opowieści woskiem pisane... Pisanki lubelskie” przybliża bogatą symbolikę oraz techniki zdobnicze charakterystyczne dla Lubelszczyzny, stanowiąc merytoryczne wprowadzenie w okres przygotowań do nadchodzącej wiosny i świąt.

Prezentowana kolekcja jest wynikiem pracy duetu merytorycznego: autorem wystawy jest Michał Kowalik, natomiast funkcję kuratora pełni Ilona Sawicka. Głównym celem ekspozycji jest dokumentacja i popularyzacja tradycyjnych metod dekorowania jaj, ze szczególnym uwzględnieniem techniki batiku woskowego, która od pokoleń dominuje w regionie lubelskim.

Początek o godzinie 12:00.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkanka osiedlaTreść komentarza: Za mało smrodu z oczyszczalni ścieków to trzeba dołożyć składowisko.Data dodania komentarza: 14.02.2026, 15:08Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Chełm: mieszkańcy chcą szczegółowych informacji o planowanym składowiskuAutor komentarza: GregTreść komentarza: Tak samo na Wołyńskiej ten sam proceder. Nie dość że z rana trzeba się stawić i czekać w kolejce aby się zarejestrować bo nikt nie odbiera telefonów. Niestety ale to chyba norma w tym Chełmie.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:09Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: jamlenkaTreść komentarza: A konieczność wstawania o nieludzkiej porze i wystawania pod drzwiami przychodni, gdy jest się chorym, w chłodzie i mrozie, żeby się zarejestrować na dany dzień, nie narusza zbiorowych praw pacjenta? Czemu to jest wciąż przez wszystkich akceptowany standard w publicznych przychodniach?Data dodania komentarza: 23.01.2026, 20:02Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: IwonaTreść komentarza: A gdzie był Pan Prezydent do tej pory?Data dodania komentarza: 17.01.2026, 21:26Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schroniskuAutor komentarza: MariannaTreść komentarza: Bez szans na zebranie takiej kwoty.Data dodania komentarza: 16.01.2026, 07:11Źródło komentarza: Miłość w obliczu wyzwania: rodzice 3-letniego Szymka o walce z dystrofią Duchenne’a
Reklama
test