Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama
Reklama
Wiadomości lokalne Radia Bon Ton audio

Wiadomości lokalne 21.10.2025

Zbliża się kolejna kwesta organizowana przez Stowarzyszenie WeRwA. Tradycyjnie 1 listopada na cmentarzach w Chełmie wolontariusze będą zbierać datki na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym przy ulicy Lwowskiej
Wiadomości lokalne 21.10.2025

Źródło: Stowarzyszenie Werwa

  • Zbliża się kolejna kwesta organizowana przez Stowarzyszenie WeRwA. Tradycyjnie 1 listopada na cmentarzach w Chełmie wolontariusze będą zbierać datki na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym przy ulicy Lwowskiej. W 2023 roku udało się zebrać 17,5 tysiąca złotych – w tym roku organizatorzy liczą na równie hojny odzew mieszkańców.
  • Ostrzeżenie dla mieszkańców gminy Wyryki. Coraz częściej dochodzi tam do prób wyłudzeń pod pretekstem udziału w programie „Czyste Powietrze”. Nieznane osoby podszywają się pod urzędowych doradców, chodzą od domu do domu, zbierają dane osobowe i nakłaniają do podpisywania umów oraz kredytów. Urząd przypomina: obsługa programu odbywa się tylko w urzędzie lub online przez oficjalne rządowe strony.
  • Już w najbliższy wtorek we Włodawie – wydarzenie, które może zainteresować kobiety w każdym wieku. W sali Włodawskiego Domu Kultury odbędzie się konferencja edukacyjna pod hasłem „Zdrowie kobiet pod kontrolą! Zadbaj o siebie – teraz!”. W programie panele dyskusyjne, bezpłatne konsultacje z dietetykiem, spotkania z lekarzami i specjalistami, a także degustacja zdrowej żywności. Tematy? Między innymi insulinooporność, menopauza, cukrzyca i hormony – czyli wszystko to, o czym często nie mówi się głośno.
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GregTreść komentarza: Tak samo na Wołyńskiej ten sam proceder. Nie dość że z rana trzeba się stawić i czekać w kolejce aby się zarejestrować bo nikt nie odbiera telefonów. Niestety ale to chyba norma w tym Chełmie.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 12:09Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: jamlenkaTreść komentarza: A konieczność wstawania o nieludzkiej porze i wystawania pod drzwiami przychodni, gdy jest się chorym, w chłodzie i mrozie, żeby się zarejestrować na dany dzień, nie narusza zbiorowych praw pacjenta? Czemu to jest wciąż przez wszystkich akceptowany standard w publicznych przychodniach?Data dodania komentarza: 23.01.2026, 20:02Źródło komentarza: Sprawa recept w chełmskiej przychodni. Rzecznik wszczyna postępowanieAutor komentarza: IwonaTreść komentarza: A gdzie był Pan Prezydent do tej pory?Data dodania komentarza: 17.01.2026, 21:26Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schroniskuAutor komentarza: MariannaTreść komentarza: Bez szans na zebranie takiej kwoty.Data dodania komentarza: 16.01.2026, 07:11Źródło komentarza: Miłość w obliczu wyzwania: rodzice 3-letniego Szymka o walce z dystrofią Duchenne’aAutor komentarza: MikiTreść komentarza: Dość rzeczowo przedstawiona została sytuacja schroniska i psów, niemniej zabrakło jednego ważnego stwierdzenia. Panie zaznaczyły, iż w mediach rozgorzała dyskusja dotycząca schroniska, jednak nie wspomniały, że jednocześnie rozpętał się hejt wobec Prezydenta Chełma. Pojawia się więc pytanie, czy przedstawiciele Urzędu Miasta byli w sobotę na miejscu spontanicznie, czy też – po waszej dziennikarskiej interwencji – a może jednak w porozumieniu z Prezydentem. Nawet jeśli uczynili to bez wcześniejszej informacji, również należy to pochwalić, gdyż w sytuacjach kryzysowych i newralgicznych trzeba podejmować decyzje nie czekając na odgórne polecenia. Świadczy to bowiem o trosce urzędu o sprawy miasta. Kwestia zarządzania schroniskiem stanowi natomiast temat odrębny i należałoby również zapytać, jak wyglądało to w latach poprzednich, za wcześniejszych władz.Data dodania komentarza: 13.01.2026, 15:57Źródło komentarza: Trzy dni interwencji, jeden cel: ratować zwierzęta. Kulisy naszej akcji w chełmskim schronisku
Reklama
test