Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama

Wiadomości lokalne 1.09.2025

W sobotę w Ostrówkach na Ukrainie odbyły się wzruszające uroczystości z okazji 83. rocznicy zbrodni UPA, podczas których około 300 Polaków modliło się i wspominało ofiary tragicznych wydarzeń z 1943 roku. Pielgrzymka zorganizowana przez Stowarzyszenie Odra - Niemen przypomniała o bolesnej historii.
Wiadomości lokalne 1.09.2025
  • Policja podsumowała wakacje na drogach i nad wodą. W regionie doszło do 218 wypadków, w których zginęły 23 osoby. Utonęło 7 osób, a ponad 1600 kierowców zatrzymano za jazdę po alkoholu. Funkcjonariusze rozpoczęli już nową akcję – 'Bezpieczna droga do szkoły”.
  • W minioną sobotę w Ostrówkach na Ukrainie odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni dokonanej przez UPA w 1943 roku. W 83. rocznicę tragicznych wydarzeń Polacy modlili się i wspominali bliskich, którzy zginęli z rąk ukraińskich nacjonalistów. W pielgrzymce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Odra - Niemen wzięło udział około 300 osób.
  • Stan dróg w sołectwie Krupe budzi niepokój mieszkańców. Radna Anna Szuryga złożyła dwie interpelacje dotyczące zniszczonej drogi asfaltowej do Ostrowa Krupskiego i gruntowej w Kolonii Morwy. Wójt gminy zapowiada działania, ale realizacja inwestycji możliwa będzie najwcześniej w 2026 roku.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SpinofoniaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy i polecamy radio! SpinofoniaData dodania komentarza: 27.04.2026, 14:08Źródło komentarza: Wieczorna ROCKosfera #414 - przegląd nowinek i odkryć muzycznychAutor komentarza: HubertTreść komentarza: Super,dziekuje. Pozdrawiam Hubert W.Data dodania komentarza: 26.04.2026, 14:35Źródło komentarza: Natura kwitnie! - 25.04.2026 - PozytywkaAutor komentarza: KrychaTreść komentarza: Spokojnie, jeszcze trochę i będzie zmiana władzy w Chełmie! Nowa ekipa posprząta po Jakubie Banaszku!Data dodania komentarza: 16.04.2026, 07:44Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Miasto nie mówi że plany są sprzed 25 lat. Mały szczegół zwęzić ulice wywalić chodniki jak na Marszałkowskiej w Warszawie ciekawe kto za to zapłacData dodania komentarza: 13.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: krystynaTreść komentarza: Bardzo ciekawy i pasjonujący wywiad, Pani Elżbieta wypowiada się z ogromną pasją, widać że wie co z czym się je i posiada wiedzę na ten temat. Materiał niezwykle przyjemny w odbiorze oraz przydatny, dziękujęData dodania komentarza: 10.04.2026, 22:30Źródło komentarza: Audioportret - Elżbieta Rybak i zaproszenie na jej RODOS ;-)
Reklama
test