Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama

Karnozyna – co potrafi zdziałać w ludzkim organizmie?

Naturalny przeciwutleniacz, którego cechą szczególną jest charakterystyczna konstrukcja z wykorzystaniem dwóch cennych aminokwasów. Dzięki tak specyficznej budowie, karnozyna o której mowa, doskonale neutralizuje szkodliwy wpływ wolnych rodników. Co więcej, dzięki tytułowej substancji możliwe jest stymulowanie prawidłowej pracy rozmaitych narządów wewnętrznych ludzkiego organizmu, a co za tym idzie przeprowadzanie wielorakich funkcji i procesów życiowych. Skąd ją czerpać i w jaki sposób dostarczać?
  • 23.06.2020 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Karnozyna – co potrafi zdziałać w ludzkim organizmie?

Od samego początku

Na wstępie warto krótko wyjaśnić, czym w ogóle jest karnozyna. Otóż to cząsteczka posiadająca w sobie beta-alanine oraz histydynę. Występuje ona w mózgu każdego człowieka, ale także w jego mięśniach szkieletowych. Ponadto sporą ilość karnozyny mają też organizmy ptaków i ryb, a także wielu gatunków ssaków zwierzęcych. Poprzez braki opisywanego elementu, może dojść do zachwiania pracy całego organizmu oraz jego rozlicznych systemów, dlatego też tak ważne jest, aby dbać o systematyczną dostawę karnozyny. Jej dostarczanie możliwe jest na dwa sposoby – albo z pożywieniem, na przykład w wysokiej jakości mięsie, jak również w formie wyselekcjonowanego suplementu diety dostępnego w sklepach typu witaminyswanson.pl. Drugą ze wspomnianych opcji najczęściej wybierają wegetarianie oraz weganie, którzy odstawiając jedzenie mięsa i ryb nie mają możliwości zafundowania organizmowi wystarczającej porcji karnozyny.

Dolegliwości zdrowotne a poziom przeciwutleniacza

Testy naukowe jasno potwierdziły, że w wielu przypadkach obserwowanych pacjentów u których pojawiły się niedobory karnozyny, doszło do szybkiego rozwoju wielorakich schorzeń. Największe minusy dostrzeżono w funkcjonowaniu jelit oraz mięśnia sercowego. Co więcej, pogorszeniu ulegała także kondycja skóry i zdolności intelektualne badanych. Szybciej następował proces starzenia się, z kolei pamięć i koncentracja częściej szwankowały. Diametralnie zmieniła się także gospodarka glukozy we krwi, na którą karnozyna ma bardzo pozytywny wpływ. Nie można pominąć również faktu, że omawiany związek zaleca się aby suplementowały w szczególności osoby aktywne fizycznie, które mocno wyczerpują organizm intensywnymi treningami siłowymi. Dzięki karnozynie realne jest osiągnięcie lepszych wyników sportowych oraz poprawienie sprawności i wytrzymałości. Prawdopodobnie, to właśnie dzięki karnozynie niektórzy seniorzy nie mają kłopotu z chorobą Alzheimera czy Parkinsona. Od lat trwają pieczołowite badania nad rolą karnozyny u osób z autyzmem. Co więcej, solidna suplementacja zawierająca charakteryzowany składnik rewelacyjnie sprawdza się u pacjentów z jaskrą.

--- Artykuł sponsorowany ---


Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test