Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama Unipol reklama

Siłownia w domu? Świetny pomysł!

Zgrabna sylwetka jest marzeniem wielu osób. Nic dziwnego, że siłownie publiczne cieszą się ogromną popularnością. Ceny karnetów są przystępne, więc na wejściówkę może pozwolić sobie niemal każdy. Wizyta w siłowni wiąże się jednak z dodatkowym czasem na dojazd, przebranie, później prysznic i powrót do domu. Nierzadko trening zabiera nam łącznie kilka godzin w ciągu dnia. Z tego powodu, wiele osób myśli o aranżacji domowego miejsca do ćwiczeń. Jest to doskonały pomysł, zwłaszcza, że przygotowanie siłowni w domu wcale nie jest takie skomplikowane.
  • 17.08.2020 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Siłownia w domu? Świetny pomysł!

Rozplanowanie przestrzeni

Ważne jest, by właściwie przygotować miejsce do treningów. Wielkość metrażu nie powinna nas odstraszać, bo nawet na stosunkowo niewielkiej przestrzeni można zaaranżować bardzo dobrą siłownię. Przede wszystkim, należy odpowiedzieć sobie na pytanie - co będziemy ćwiczyć. Urządzenia mają swoje gabaryty, więc należy je dopasować do naszych możliwości lokalowych. Powinniśmy także posiadać sprzęt, który pozwoli wykonać trening na wszystkie partie ciała. Pomieszczenie przeznaczone na siłownię musi mieć dobrą wentylację, by trening odbywał się w komfortowych warunkach. Bardzo istotna jest podłoga, nie mogą to być gładkie kafelki, tylko gumowa, antypoślizgowa nawierzchnia. Najlepiej jeśli ściany będą pokryte lateksową farbą lub okładziną z płytek ceramicznych. 

Sprzęt do ćwiczeń

Wybór urządzeń do domowej siłowni jest kwestią indywidualną. Na początek warto jednak zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria - drążek, handle, ławeczkę i sztangę. Pozwalają one wykonać wartościowy trening i są stosunkowo tanie. Z czasem przyda się również odpowiednia maszyna do ćwiczeń. Dobrym rozwiązaniem jest atlas, który jest kompletnym sprzętem siłowym. Można wykonywać na nim ćwiczenia wzmacniające wszystkie partie ciała. Koszt zakupu takiej maszyny to około 2 tys zł, można go traktować jak inwestycję. Urządzenia tego rodzaju są bardzo wytrzymałe i służą przez lata. Warto uzupełnić domową siłownię również o maszyny cardio. Orbitrek, bieżnia albo stepper są idealnymi maszynami do treningu interwałowego. 

Zalety i wady domowej siłowni

Ogromną zaletą domowej siłowni jest oszczędność czasu i możliwość ćwiczeń w dowolnej, wolnej chwili. Poza tym, trening odbywa się w komfortowych, prywatnych warunkach, nie ma kolejek do sprzętu. Oczywiście, urządzenie własnego miejsca do ćwiczeń ma swoje minusy, ale są one odczuwalne jedynie na początku. Przede wszystkim, wadą jest duży jednorazowy wydatek na sprzęt i konieczność zagospodarowania przestrzeni. Do ćwiczeń w domu może również zabraknąć motywacji. Mimo  wszystko, domowa siłownia jest inwestycją, która zwraca się po pewnym czasie. Po zsumowaniu, koszty za karnety okazują się znaczącą kwotą. Regularne ćwiczenia pozwalają wpaść w rytm i treningi stają się przyzwyczajeniem. Ważne jest jednak, by od samego początku zwracać uwagę, na poprawność wykonywania ćwiczeń. W domu nie mamy trenera personalnego, więc przed samodzielnymi treningami, należy dokładnie nauczyć się wykonywania poszczególnych czynności. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają na ciało i umysł, więc siłownia w domu jest idealnym miejscem na relaks.

Materiał Partnera


Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test