Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama Stachniuk Optyk

Kiedy polisa na życie do kredytu nie wystarczy?

Kredyt zarówno hipoteczny, jak i gotówkowy to zobowiązanie na wiele lat. W tym czasie może zmienić się Twoja sytuacja finansowa, rodzinna lub życiowa. Wrezultacie mogą pojawić się problemy z regularną spłatą zadłużenia. Aby tego uniknąć, wiele osób decyduje się na zakup ubezpieczenia na życie. Jednak warto pamiętać, że polisa nie chroni we wszystkich sytuacjach. Dowiedz się więcej.
  • 08.03.2021 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kiedy polisa na życie do kredytu nie wystarczy?

Zawierasz umowę na kredyt i bank zaproponował Ci ubezpieczenie wraz z obniżeniem oprocentowania lub prowizji? Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź ogólne warunki polisy, a zwłaszcza wyłączenia od odpowiedzialności. Może okazać się, że warunki oferowanej polisy na życie do kredytu nie są tak atrakcyjne, jak przedstawia to bank.

 

Czym jest polisa na życie do kredytu?

Ubezpieczenie na życie przy kredycie to forma zabezpieczenia interesów obu stron umowy – zarówno kredytobiorcy, jak i banku. - Dzięki zawarciu umowy na polisę, po nieszczęśliwym zdarzeniu takim jak np. śmierć klienta, bank będzie mógł odzyskać swoje pieniądze od ubezpieczyciela. To rozwiązanie chroni także rodzinę kredytobiorcy. Choć ubezpieczenie na życie do kredytu nie jest obowiązkowe, to w wielu instytucjach finansowych jest jednym z wymogów do udzielenia pożyczki, a jego brak jest często jedną z przyczyn odmowy zawarcia umowy – wyjaśnia ekspert serwisu rankomat.pl.

 

Co obejmuje polisa na życie do kredytu?

Ubezpieczenie na życie oferowane przez bank zazwyczaj obejmuje tylko kilka podstawowych ryzyk. Np. PKO oferuje polisę, która chroni na wypadek:

● śmierci ubezpieczonego,

● trwałej utraty zdolności do pracy,

● poważnego zachorowania.

W przypadku Credit Agricole można liczyć również na ochronę w przypadku hospitalizacji.

Polisy oferowane przez bank mają często niską, atrakcyjną składkę. Jednak warto pamiętać, że tanie ubezpieczenie zapewnia często także niską sumę gwarantowaną, przez co wypłacone świadczenie po zdarzeniu może nie pokryć wszystkich kosztów pogrzebu, leczenia czy zobowiązań. Więcej informacji jest dostępnych pod adresem: https://rankomat.pl/ubezpieczenie-na-zycie-przy-kredycie.

 

Jakie są wyłączenia od odpowiedzialności w polisie na życie do kredytu?

Polisa na życie do kredytu nie chroni we wszystkich sytuacjach. Towarzystwa zastrzegają sobie prawo do odmowy wypłacenia rekompensaty, jeśli:

● klient doznał urazu lub miał wypadek i był pod wpływem środków odurzających, alkoholu czy narkotyków,

● do zdarzenia doszło podczas konfliktu zbrojnego, zamieszek ulicznych, ataku terrorystycznego itp.

Nie otrzymasz świadczenia, jeżeli zdarzenie nie znajdowało się na liście ryzyk objętych ochroną, dlatego warto dokładnie czytać OWU przed zawarciem umowy. Śmierć przez samobójstwo również jest podstawą do odmowy udzielenia świadczenia.

 

Gdzie znaleźć korzystną polisę?

Jeśli chcesz, możesz zrezygnować z ubezpieczenia oferowanego przez bank i samodzielnie wybrać indywidualną ofertę. Dzięki temu dostosujesz zakres polisy do swoich potrzeb – możesz np. objąć ochroną bliskich oraz odpowiednio podnieść sumę ubezpieczenia.

Aby znaleźć korzystną ofertę, sprawdź online ubezpieczenia na życie bez wychodzenia z domu. Najszybciej zrobisz to poprzez porównywarkę internetową, gdzie znajdują się oferty aż od 12 towarzystw ubezpieczeniowych. Uzupełnij formularz i poczekaj, aż system przygotuje zestawienie polis. Następnie wybierz tę, która Cię interesuje i umów się na rozmowę z doradcą w celu sfinalizowania transakcji.

 

Nie rezygnuj z ubezpieczenia na życie przy kredycie. Dzięki temu unikniesz problemów finansowych w przyszłości. Wybierz ofertę, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb i realizuj swoje marzenia!

Materiał zewnętrzny


Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test