Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama

Postanowienia noworoczne - odchudzanie SMART

Każde postanowienie noworoczne wiąże się z założeniem osiągnięcia jakiegoś celu. Niestety nie każdemu się to udaje, a chwilowe uniesienia związane z rozpoczęciem nowego roku szybko mijają w momencie chociażby niewielkiego potknięcia. Znamy sposób na to, aby uniknąć niepowodzenia. Dowiedz się jak skutecznie spełnić postanowienia noworoczne związane z odchudzaniem.
  • 28.01.2022 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Postanowienia noworoczne - odchudzanie SMART

Jak przekształcić swoje postanowienie o odchudzaniu w cel SMART

Przekształć swoje postanowienie o utracie wagi w cel SMART. Cel SMART jest skonkretyzowany (ang. Specific), mierzalny (ang. Measurable), osiągalny (ang. Achievable), istotny (ang. Relevant) i określony w czasie (ang. Time-bound). Kierując się tymi zasadami będziesz w stanie złożyć sobie noworoczne postanowienie, które faktycznie uda Ci się dotrzymać.

Pomysły na SMART cele odchudzania

Będę tracić X kilogramów tygodniowo, aż zobaczę na wadze XXX kilogramów.

 

Ustal taką wielkość utraty wagi, która będzie dla Ciebie odpowiednia: konkretną, wymierną liczbę kilogramów. Upewnij się, że liczba ta jest osiągalna i że posiadasz odpowiednią motywację. Zakładaj konkretne liczby, konkretne daty oraz konkretną metodę działania. Niezależnie od tego, czy planujesz skupić się na zdrowszych nawykach żywieniowych, ćwiczeniach, czy kombinacji tych dwóch rzeczy, posiadanie konkretnie wyznaczonego postanowienia noworocznego z całą pewnością pomoże Ci je spełnić.

Przykładowe cele SMART dotyczące odżywiania i ćwiczeń

Oto kilka dobrze sprecyzowanych celów SMART. Zainspiruj się i zmodyfikuj je w taki sposób, aby były dopasowane konkretnie do Twoich potrzeb i możliwości.

  • Zapiszę się na zajęcia fitness. Będę przez pół roku chodził na dwa treningi w tygodniu.
  • Będę jeść jeden owoc lub warzywo do każdego posiłku.
  • Dieta pudełkowa Łódź będzie moim nowym sposobem odżywiania. Wykupię catering dietetyczny na 3 miesiące.
  • Codziennie będę przygotowywać swój lunch zamiast jadać na mieście.
  • Będę ćwiczyć w domu przez 45 minut, trzy razy w tygodniu.

 

10 porad żywieniowych, jak dotrzymać noworocznego postanowienia

Większość przypadków utraty wagi wynika z obniżenia ilości spożywanych kalorii, a nie z ćwiczeń. Zmień swoją dietę, dokonując zdrowszych wyborów żywieniowych. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub dietetykiem, aby uzyskać pomoc i porady w dokonywaniu zdrowszych wyborów żywieniowych i ustaleniu planu żywieniowego, który będzie pasował do Twojego stylu życia. Dodatkowo przedstawimy 10 zasad, które pomogą Ci w utracie zbędnych kilogramów.

  1. Śledź to i dokładnie notuj co jesz. Użyj w tym celu aplikacji lub dzienniczka. Uwzględniaj wszystko co spożywasz, nawet niewielkie przekąski.
  2. Dowiedz się, co popycha Cię do nadprogramowego podjadania (stres, niepokój, smutek, traktowanie jedzenia jako nagrody) i znajdź coś co pomoże Ci to zastąpić.
  3. Ogranicz cukry dodane w codziennej diecie. Są to cukry zawarte przetworzonych produktach spożywczych, a nie naturalnie występujące w owocach.
  4. Zrezygnuj ze spożycia płynnych kalorii, takich jak alkohol, napoje gazowane i soki. Zamiast tego pij więcej wody.
  5. Wybieraj pełnoziarniste produkty zbożowe. Zwiększ spożycia kasz oraz pełnoziarnistego pieczywa.
  6. Jedz częściej, 5-6 małych posiłków zamiast 3 dużych.
  7. Uwzględniaj w diecie chude białko (ryby, chude mięso, orzechy, fasola i inne)
  8. Wybieraj węglowodany, które mają niski indeks glikemiczny
  9. Jedz więcej błonnika, aby utrzymać dłużej uczucie sytości po spożytym posiłku.
  10. Spożywaj niewielkie ilości dobrego tłuszczu. Wybieraj jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe zamiast nasyconych.

--- Artykuł sponsorowany ---


Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test