Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama radio Bon Ton
Reklama

Alergolog online – jak przebiega teleporada i czy trzeba się do niej przygotowywać?

Teleporady powoli wypierają klasyczne wizyty u różnych specjalistów. O ile w niektórych przypadkach niezbędna jest osobista konsultacja, o tyle nierzadko wystarczy kontakt na odległość, co jest wygodne i oszczędne. Jak wygląda teleporada u alergologa i co warto o niej wiedzieć?
  • 04.01.2024 16:16
  • Autor: Grupa Tipmedia
Alergolog online – jak przebiega teleporada i czy trzeba się do niej przygotowywać?

Uważa się, że alergia to jedna z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych XXI wieku, dotycząca zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Współcześnie, przy szybkim rozwoju medycyny, skorzystać można z teleporad, czyli wizyt u specjalistów za pośrednictwem różnych kanałów. Dowiedz się, kiedy i jak pomoże Ci alergolog online! Przeczytaj poniższy artykuł!

Jak wygląda wizyta u alergologa online?

Każda wizyta online u alergologa rozpoczyna się szczegółowym wywiadem zdrowotnym. W zależności od problemu może trwać kilka lub kilkanaście minut. Z pewnością padną pytania dotyczące m.in.:

  • zdiagnozowanych chorób własnych oraz tych występujących w najbliższej rodzinie;
  • przyjmowanych leków i suplementów diety;
  • występujących objawów, ich charakteru, sytuacji, w których ulegają nasileniu lub złagodzeniu;
  • stylu życia.

Nierzadko już na podstawie objawów alergolog jest w stanie potwierdzić alergię i wskazać jej rodzaj. Często jednak konieczne jest wykonanie testów alergicznych (skórnych lub z krwi), na które otrzymuje się e-skierowanie drogą teleporady. Z wynikami badań należy ponownie umówić się do alergologa online, aby mógł wdrożyć indywidualne postępowanie terapeutyczne. Ma on możliwość wystawiania e-recept, e-zwolnień czy skierowań do innych specjalistów.

Jak przygotować się do teleporady u alergologa?

Wizyta u alergologa online nie wymaga specjalnych przygotowań. Należy jedynie zebrać informacje, które prawdopodobnie trzeba będzie podać w ramach wywiadu zdrowotnego. Może ona odbyć się telefonicznie lub przez połączenie wideo. Druga opcja będzie korzystniejsza, jeśli u pacjenta występują wysypki lub inne niepokojące zmiany skórne, które wymagają oceny lekarza.

Jeśli natomiast od dłuższego czasu zmagasz się z alergią i chcesz jedynie kontynuować leczenie farmakologiczne, alergolog online może przepisać Ci e-receptę. To znaczna oszczędność pieniędzy i czasu. W wyborze nowych leków pomoże Ci index leków, zawsze będą one jednak dobrane indywidualnie przez alergologa. 

Kiedy zdecydować się na wizytę u alergologa online?

Wizyta u alergologa online wskazana jest zawsze wtedy, gdy istnieje podejrzenie choroby alergicznej. Objawy, które mogą na nią wskazywać, to przede wszystkim:

  • katar sienny;
  • łzawienie oczu i zaczerwienienie spojówek;
  • zaburzenia trawienia po spożyciu określonych pokarmów;
  • niediagnozowane dotychczas bóle brzucha, zwłaszcza po posiłku;
  • wysypki skórne, świąd skory, zaczerwienienie skóry, obrzęk skóry;
  • świszczący oddech i duszności nasilające się w okresie wiosennym;
  • częste kichanie i ciągle zatkany nos.

Jeśli pojawi się konieczność wizyty osobistej, lekarz z pewnością Cię o tym poinformuje.

--- Artykuł sponsorowany ---


Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Treść komentarza: Pani Żaneta pełen profesjonalizm i zaangażowanie. 👌Data dodania komentarza: 27.06.2025, 23:11Źródło komentarza: Goście Radia Bon Ton. "Drzewo genealogiczne, które połączyło pokolenia". O konkursie "Bez korzeni nie zakwitniesz".Autor komentarza: CzarliTreść komentarza: No nie. Polecam zapoznać się z orzecznictwem sądów. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych to nie jest wyłącznie pieszy, którego jedna noga jest na chodniku, a druga na ulicy. Taka interpretacja byłaby absurdalna. Wg dotychczasowego orzecznictwa, jeśli pieszy w sposób oczywisty swoim zachowaniem sugeruje zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to jest pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych.Data dodania komentarza: 21.06.2025, 18:12Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: tubylecTreść komentarza: Zgodnie z artykułem 13, ustępem 1a ustawy o Prawie o ruchu drogowym, informują w dość jasny sposób: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Przepis wyraźnie wskazuje, że zbliżając się do przejścia pieszy pierwszeństwa nie ma. twierdzenie, że jest inaczej jest nadinterpretacją chętnie wykorzystywaną przez stróżów prawa i cwaniaczków naciągających kierowców na mandat lub "rekompensatę". Kamera w samochodzie pozwoli uniknąć wielu kłopotów.Data dodania komentarza: 16.05.2025, 17:02Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Mariusz Ostrowski, dyrektor WORD w ChełmieAutor komentarza: strony-internetowe.radom.plTreść komentarza: superData dodania komentarza: 25.04.2025, 00:46Źródło komentarza: BLIŻEJ KULTURY (odc. 157)Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacja
Reklama
Reklama
Reklama
test