"Upamiętnić Zagładę" - edukacja młodzieży, wystawa, rozmowy z potomkami Ocalałych. Muzeum Ziemi Chełmskiej o 80 rocznicy "likwidacji" getta w Chełmie.

  • 05.09.2022, 09:22
  • EN
"Upamiętnić Zagładę" - edukacja młodzieży, wystawa, rozmowy z potomkami…
W tym roku przypadnie 80 rocznica likwidacji getta żydowskiego w Chełmie. Muzeum Ziemi Chełmskiej w ramach edukacji, ocalania pamięci i zaznaczenia tego wydarzenia w historii miasta realizuje projekt 'Upamiętnić Zagładę'. Jesienią zostanie zaprezentowana wystawa, która będzie prezentować m.in. afisze, różnego rodzaju archiwalia oraz wspomnienia osób, którym udało się przeżyć. Rozmowy z ich potomkami będą też mogli przeprowadzić uczniowie chełmskich szkół, bo projekt ma też istotne znaczenie edukacyjne.

Więcej na ten temat opowiedziała na antenie Radia Bon Ton Dorota Bida z Muzeum Ziemi Chełmskiej, liderka Forum Dialogu:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

EN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe