Dzień Niepodległości Ukrainy w Chełmie

  • 26.08.2022, 14:10
  • EKN
Dzień Niepodległości Ukrainy w Chełmie
W minioną środę Dziś w Chełmie, w związku ze świętem w miejscach ważnych dla narodu ukraińskiego zostały złożone kwiaty. Upamiętnienie odbyło się przy tablicy pamiątkowej Mychajło Hruszewskiego oraz zabytkowym cmentarzu prawosławnym. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Konsulatu honorowego Ukrainy w Chełmie, władz Chełma oraz chełmskiej parafii prawosławnej.

Mówi Stanisław Adamiak, konsul honorowy Ukrainy w Chełmie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
24 sierpnia minęło też pół roku od początku zbrojnej rosyjskiej napaści na Ukrainę. Jakub Banaszek, prezydent miasta Chełm mówi, że ten czas był dużym wyzwaniem dla samorządu i mieszkańców:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Ksiądz Jarosław Szczur, proboszcz chełmskiej parafii prawosławnej wskazuje, że była ona jednym z naturalnym kierunków, do którego udawali się uchodźcy:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak informuje Straż Graniczna, od 24 lutego granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 5,7 mln uchodźców z Ukrainy. To głównie kobiety i dzieci.

 

 

EKN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe