Zła jakość powietrza w regionie

  • 24.08.2022, 09:45 (aktualizacja 24.08.2022, 09:54)
  • EN
Zła jakość powietrza w regionie
Prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM10. Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz - takiej treści smsa z alertem RCB otrzymali mieszkańcy części naszego województwa.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska przekazał dane o bardzo złym indeksie powietrza w Lublinie, Chełmie, Zamościu, Białej Podlaskiej czy Janowie Lubelskim. Jak tłumaczą inspektorzy: "przyczyną jest napływ mas powietrza znad Europy Wschodniej. Najprawdopodobniej pochodzi z unosu pyłu z obszarów suchych oraz pożarów, jakie mają miejsce na tamtym terenie".

 Od wczoraj ocena jakości powietrza w naszym regionie z bardzo złej zmieniła się na dostateczną w kwestii pyłu PM10. Ten poziom oznacza, że nadal rekomendowane jest ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu. Zagrożone są przede wszystkim osoby cierpiące z powodu chorób serca, przewlekłych chorób układu oddechowego. Dyskomfort w klatce piersiowej, brak tchu czy znużenie mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu zwiększa się ryzyko infekcji dróg oddechowych.

 

EN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe