Star Wars – fenomen serii i jego dominacja nad światem popkultury

  • 08.08.2022, 09:40
  • Artykuł sponsorowany
kolecek lego star wars
W 1977 roku rozpoczęła się era Gwiezdnych Wojen. Po premierze pierwszego filmu, wszyscy wielbiciele science fiction oszaleli na punkcie galaktyki pełnej planet zamieszkiwanych zarówno przez stworzenia odległe od ludzkiego wyglądu, jak i osoby mogące być zaliczone do rasy ludzkiej. Niedługo po tym zaczęto produkcję akcesoriów związanych z gwiezdnym uniwersum. A to był dopiero początek. Współcześnie bowiem obserwujemy stały wzrost zafascynowania kosmicznym światem, w którym dobro toczy walkę ze złem. Z tej okazji, światowy producent kultowych klocków zajął się przygotowaniem specjalnej kolekcji bezpośrednio związanej z uniwersum i jego późniejszymi rozszerzeniami w postaci kolejnych filmów, seriali, gier i dodatków. Mowa oczywiście o LEGO Star Wars, zestawach przeznaczonych dla małych i dorosłych!

Budowa gwiezdnego świata w pokoju. Gratka dla wszystkich fanów mieczy świetlnych!

 

W układaniu klocków za najbardziej fascynującą rzecz uznaje się przede wszystkim możliwość łączenia ze sobą poszczególnych światów. We wcześniej wspomnianej kolekcji znaleźć można legendarne statki kosmiczne, zestawy bitewne czy miejsca, w których najczęściej rozgrywana była akcja. Dostępne są również postacie lub hełmy najważniejszych bohaterów. Tworzenie własnego imperium złożonego z setek, a nawet tysięcy elementów to bardzo czasochłonna praca, jednakże uzyskana z nich satysfakcja jest zdecydowanie warta. Przez swój niepowtarzalny design, klocki LEGO Star Wars (a raczej budowle z nich zrobione) są doskonałą ozdobą do pokoju fana! Nie tylko dzieci szaleją na punkcie swoich ulubionych postaci – również dorośli, którzy „wychowywani” byli na opowieściach z zakątków galaktyki stale kontynuują swoją zajawkę, między innymi zakupując gadżety bezpośrednio związane z uniwersum. Wiele osób, szczególnie zajmujących się cosplayem (prezentowaniem swojej wersji postaci w filmowej charakterystyce i ubraniach stworzonych często samodzielnie) używa figurek z klocków jako dodatków do swojej stylizacji. Jednak w najlepszej sytuacji są chyba rodzice, których dzieci szaleją na punkcie Gwiezdnych Wojen – zupełnie tak samo jak oni. Dzięki czemu zakup klocków jest korzystny dla obu stron!

 

Czego nauczyć może układanie klocków LEGO? Galaktyczne mądrości

 

Dzięki układaniu klocków i wspólnym rozmowom, można nawiązać niezwykłą więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem. W oparciu o opisywaną wcześniej sagę, można wyjaśnić swojej pociesze siłę tolerancji i zrozumienia do osób o innym wyglądzie czy pochodzeniu etnicznym, a także przekazać, że wiedza to prawdziwa potęga. LEGO Star Wars zakupić można w sklepie Klocki Dwa, który stale powiększa swój asortyment o nowe modele klocków. Stanowią one świetny prezent, lecz również niosą ze sobą sporą wartość edukacyjną i pomagają w rozwoju kompetencji manualnych, a także umiejętności interpersonalnych. Razem ze swoim dzieckiem wkroczyć możesz do świata, który za wszelką cenę chcą zająć złoczyńcy. Nie dopuśćcie do tego, biorąc udział w pojedynkach i samodzielnie budując swój nowy, wspaniały świat oparty na kultowym, stale rozwijającym się uniwersum. Wyobraźnia jest podstawą, na której budować można solidne fundamenty – uświadom o tym swoją pociechę, ciesząc się razem z nim podczas poznawania kanonu i postaci.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe