Kuczka w chełmskim krajobrazie - Dorota Bida z Muzeum Ziemi Chełmskiej w Studio lato

  • 30.06.2022, 16:13
  • Eliza Kudelska-Nowosad
Kuczka w chełmskim krajobrazie - Dorota Bida z Muzeum Ziemi Chełmskiej…
Tym razem Studio lato wyruszyło w teren. Spotkanie z gościem nastąpiło w centrum miasta, w którym przy jednej z kamienic wciąż tkwi kuczka - pozostałość po obecności żydowskich mieszkańców miasta.

loadingŁaduję odtwarzacz...
30 czerwca o 17.00 w chełmskim muzeum odbędzie się wykład połączony z prezentacją pod tytułem „Kuczka w krajobrazie miasta Chełma – historia i przyszłość”' dr Małgorzaty Michalskiej-Nakoniecznej. Z inicjatywy Stowarzyszenia Panorama Kultur przeprowadzono ekspertyzę żydowskiej kuczki na elewacji kamienicy przy ulicy Reformackiej 23. Ekspertyza jest pierwszym krokiem w procesie konserwacji obiektu, który pozwoli na zachowanie tego cennego historycznie i malowniczego elementu w kulturowym pejzażu miasta. Muzeum zaprasza na wydarzenie podsumowujące projekt i prezentujące jego efekty.

Eliza Kudelska-Nowosad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe